środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Tarnovia lepsza od Respektu

21 lipca 2019 roku odbył się turniej „SYNERGIA RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” – RESPEKT CUP II”, którego organizatorem był LKS Respekt Myślenice. Zadanie było realizowane przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport dla wszystkich” – „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych” oraz Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Na podium znalazły się: złota Tarnovia Tarnów, srebrny Respekt Myślenice oraz brązowa Staszkówka Jelna.
Turniej Respekt Cup po raz pierwszy był organizowany rok temu, gdy klub obchodził piąte urodziny. Zadowolenie drużyn biorących udział było tak ogromne, ze zmotywowało to działaczy gospodarzy do zorganizowania turnieju po raz drugi, udało się pozyskać środki i zorganizować turniej Respekt Cup II mający na celu integracje przez grę i zabawę. Początkowo udział przewidywany był dla 8 zespołów, w rezultacie było ich 11 i jeszcze znaleźli by się chętni do udziału. Jak twierdzą działacze i społecznicy Respektu jest to przedsięwzięcie wymagające organizacji i wkładu pracy wielu osób od zarządu począwszy, przez sztab szkoleniowy, poprzez zawodniczki, na rodzicach kończąc. Każdy ma do wykonania jakieś zadanie i bardzo chętnie go wykonuje – jedni robią kawę, drudzy nakładają lody, kolejni pieką kiełbaski, a następni kibicują. Ale jak mówi polskie przysłowie „ciężka praca popłaca”- największą zapłatą za wkład pracy są zadowolone zawodniczki, trenerzy, rodzice – uśmiech na twarzach, wspólne rozmowy, gra i zabawa są paliwem, które daje siłę zespołowi, aby rozpocząć nowy sezon. Turniej Respekt Cup II był również inauguracją sezonu 2019/2020 który rozpoczyna okres przygotowawczy, w którego trakcie są wszystkie zespoły, natomiast mecze ligowe, eliminacje Pucharu Polski rozpoczynają się w sierpniu.
W turnieju wzięło udział jedenaście drużyn: Tarnovia Tarnów, Rekord Bielsko Biała, Staszkówka Jelna, Hetmanki Włoszczowa, Starówka Nowy Sącz, Górnik Wieliczka, Zielonka Wrząsowice, Dąb Zabierzów Bocheński, Nieszkowianka Nieszkowice, Respekt Myślenice, Respekt II oraz Football Wizards. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach A i B w systemie każdy z każdym. I tak w grupie A rozegrane zostały następujące mecze: Respekt – Starówka 1:0 (Respekt 3 pkt); Staszkówka – Zielonka 3:1 (Staszkówka 3 pkt); Respekt – Staszkówka 0:0 (po 1 pkt); Starówka – Zielonka 1:0 (Starówka 3 pkt); Starówka – Staszkówka 1:1 (po 1 pkt); Respekt – Zielonka 3:0 (Respekt 3 pkt). Klasyfikacja w grupie A przedstawiała się następująco: 1. Respekt Myślenice – 7 punktów, 2. Staszkówka Jelna – 4 punkty, 3. Starówka Nowy Sącz, 4. Zielonka Wrząsowice.
Mecze w grupie B przedstawiały się następująco: Rekord – Hetmanki 2:0 (Rekord 3 pkt); Dąb – Górnik 0:0 (po 1 pkt); Rekord – Tarnovia 0:1 (Tarnovia 3 pkt); Hetmanki – Dąb 2:2 (po 1 pkt); Górnik – Tarnovia 1:3 (Tarnovia 3 pkt); Hetmanki – Tarnovia 0:1 (Tarnovia 3 pkt); Rekord – Dąb 3:0 (Rekord 3 pkt); Hetmanki – Górnik 0:0 (po 1 pkt); Dąb – Tarnovia 0:1 (Tarnovia 3 pkt); Rekord – Górnik 1:0 (Rekord 3 pkt). Klasyfikacja w grupie B: 1. Tarnovia Tarnów komplet punktów – 12 , 2. Rekord Bielsko Biała – 9 pkt, 3. Dąb Zabierzów Bocheński, Górnik Wieliczka, Hetmanki Włoszczowa
W trakcie turnieju odbył się mecz pomiędzy Respekt Myślenice II (juniorki) z Football Wizards, w którym drużyna gości odniosła zwycięstwo 2:0. W meczu finałowym spotkały się gospodynie z Tarnovią Tarnów, mecz był bardzo interesujący i zacięty, o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Po pięciu kolejkach rzutów karnych nadal był remis 4:4, dopiero w szóstej kolejce po błędzie zawodniczki Respekt zwycięstwo odniosły zawodniczki Tarnovi Tarnów.
Turniej należy uznać za bardzo udany, a słowa burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetki, że „może turniej Respekt Cup wpisze się w pejzaż imprez mających miejsce w naszym mieście” staną się przesłanką i inspiracją do dalszej organizacji imprez organizowanych przez Respekt Myślenice (przypomnijmy, że również przez ten klub przy współpracy z Podokręgiem Piłki Nożnej w Myślenicach są organizowane turnieje piłki halowej kobiet). Na turnieju była obecna wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Myślenice Grażyna Ambroży oraz prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Myślenicach Stefan Socha, którzy wraz z burmistrzem wręczyli wszystkim zespołom pamiątkowe statuetki, kubki, długopisy oraz medale.
Sponsor główny LKS Respekt to PKN Orlen.
Magdalena Gorzelany Dziadkowiec
foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.