niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Tour de Pologne dwukrotnie w Myślenicach

Informacja UMiG Myślenice

Już na trasie pierwszego etapu 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne najlepsi cykliści z całego świata przejadą przez Myślenice, a w Rynku zbierać będą premię lotną Lotto. Serdecznie zapraszamy 3 sierpnia na Rynek, gdzie ustawiona zostanie mała strefa kibica, a każdy będzie mógł z bliska przyjrzeć się najsłynniejszemu wyścigowi w Polsce!

Podczas tegorocznego Tour de Pologne dwukrotnie trasą wyścigu staną się ulice Miasta i Gminy Myślenice. Już we wspomnianym pierwszym etapie 3 sierpnia 2019 r. kolarze przejadą między innymi wokół Rynku w Myślenicach, a następnie na trasie piątego etapu, która prowadzi przez Zawadę, Polankę, Myślenice i Jawornik. Drugi raz kolarze przejadą przez Myślenice na trasie piątego etapu, który zaplanowany jest na 7 sierpnia 2019 r.

Pierwszy etap narodowego wyścigu wyruszy w sobotę 3 sierpnia z Krakowa i po 136 kilometrach wróci do Krakowa, gdzie finisz zaplanowano w okolicach Błoń. Po starcie kolarze pojadą na południe, przez Świątniki Górne w stronę Gminy Myślenice, gdzie przez Zawadę i Polankę cykliści wjadą do centrum miasta, jadąc ulicami Traugutta, Jordana, Gałczyńskiego, a następnie ulicą Kościuszki przez Rynek i dalej Sobieskiego, „Zakopianką” w stronę Jawornika i Sułkowic. Na myślenickim Rynku ustawiona zostanie brama z lotną premią oraz mini strefa kibica. Pierwsi kolarze w Myślenicach powinni pojawić się w sobotę 3 sierpnia około godziny 16:00.

Po raz drugi w Gminie Myślenice najlepsi rowerzyści pojawią się na trasie piątego etapu w dniu 7 sierpnia 2019, który prowadzi z Kopalni Soli Wieliczka do Bielsko-Białej. Wówczas cykliści przejadą przez Zawadę, Polankę, następnie przez Myślenice „Zakopianką” i przez Jawornik w stronę Sułkowic.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.