czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Treningi strzeleckie połączone ze szkoleniem przedmedycznym

informacja prasowa

Rokrocznie Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach stara się w Urzędzie Miasta i gminy w Myślenicach o dotację dla dzieci i młodzieży z terenu gminy na cele związane ze strzelectwem sportowym organizowane na przełomie marca i czerwca.

Dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice polega na organizacji treningów strzeleckich o zasięgu terenowym, głównie dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla młodzieży studiującej i pracującej, które organizowane są od wielu lat. Otwarte treningi strzeleckie promują strzelectwo sportowe w myślenickiej strzelnicy sportowej i mają za zadanie popularyzację kultury fizycznej i sportów obronnych, w tym strzelectwa sportowego dla dzieci i młodzieży.

W chwili obecnej Zarząd Powiatowy LOK w Myślenicach wspólnie z Kołem Myślenickim Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podjął inicjatywę równoległego zorganizowania z zajęciami strzeleckimi zasad stosowania pomocy przedmedycznej udzielania pomocy w razie postrzelenia osoby. Podczas zajęć omówiona została struktura organizacji pomocy w zależności od strefy bezpieczeństwa (strefa I – pod ostrzałem, strefa II – względnie bezpieczna i oraz strefa III – ewakuacja medyczna). Omówiono temat apteczki pierwszej pomocy oraz temat ran postrzałowych. Na kolejnych spotkaniach odbędą się zajęcia praktyczne między innymi z badania urazowego.

Tekst: Bogdan Pietrzyk i Jacek Ingarden

Zdjęcia: Artur Serafin

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.