poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Troje zawodników Sportowni w speedballowej kadrze Juniorskiej Polski

informacja prasowa Sportowni

W pierwszej połowie czerwca na myślenickiej hali sportowej zostały rozegrane VIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Speed-ballu. Trójka zawodników „Sportowni” otrzymała powołanie do kadry polskiej Juniorów.

W zawodach wzięło udział 70 zawodników reprezentujących czołówkę polskiego speed-balla. Młodzi speed-balliści rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Turnieje odbywały się równolegle na 10 kortach. Dwudniowa rywalizacja zakończyła się w niedzielę wieczorem dekoracją zwycięzców i wyłonieniem kadry polskiej juniorów w Speed-ballu na sezon 2023.

W dwudniowej rywalizacji zawodnicy „Sportowni” wywalczyli łącznie 17 medali. Młodzi speed-balliści szkolący się w „Sportowni” zdominowali najwyższe miejsca na podium, zdobywając 11 złotych medali na 18 możliwych. Powołanie do kadry polskiej otrzymali: Marcelina Ryś i Dawid Orawin oraz Jakub Janczak.

Sezon 2023 od początku był bardzo aktywny. Mimo, że za nami dopiero pierwsze półrocze nasi zawodnicy odbyli już 3 obozy szkoleniowe. W maju gościliśmy egipskiego trenera, który szkolił naszych zawodników. To był dobry i intensywny czas, co pokazują wyniki sportowe. Rośniemy w siłę i to cieszy, bo spełniają się marzenia naszej młodzieży. W tym sezonie mamy trzy osoby w kadrze juniorskiej, w tym jeden debiut. Teraz będzie czas intensywnej pracy służącej przygotowaniom do Mistrzostw Open a potem do występu naszych zawodników na Mistrzostwach Świata w Turcji – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia „Sportownia”.

Zawody objął swoim patronatem honorowym burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, PSB Mrówka Myślenice. Sponsorem głównym Speed-ball Sportownia jest PKN Orlen.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 9 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie „Sportownia” z gminy Myślenice.

Film z wydarzenia pod linkiem: https://youtu.be/A4BwJN2DR04

foto: archium klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.