czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Udane zakończenie sezonu najmłodszych sumitów KS Dalin

informacja prasowa

W dniach 24-25.11.2023 w Krotoszynie odbyły się tradycyjne zawody mikołajkowe dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oraz dla przedszkolaków, którzy walczyli w formule mini sumo. KS Dalin reprezentowali Karol i Wojciech Śmietanka w grupie młodszej, Jakub Tomera i Michał Śmietanka w grupie starszej, oraz Aleksandra Tomera w grupie młodszej dziewcząt. W zawodach, które zostały zorganizowane przez Polski Związek Sumo uczestniczyły dzieci z całego kraju, a w dekoracji medalistów uczestniczyli m.in. zaproszeni goście z Japonii. Zawodnicy sekcji zapasów i sumo myślenickiego Dalinu odnieśli duży sukces zdobywając pięć medali: 2 złote, 2 srebrne i jeden brązowy. Złoci medaliści – Karol i Wojciech Śmietanka wygrali po trzy walki. Aleksandra i Jakub Tomera wygrali po dwie walki, a przegrali tylko walki finałowe. Michał Śmietanka tym razem przegrał trzy walki, lecz był najlżejszym zawodnikiem w swojej grupie.

Igrzyska dla dzieci i młodzieży były ostatnią tegoroczną imprezą sportową dla najmłodszych. Młodzi sumici Dalinu bardzo dobrze walczyli w całym cyklu (Kielce – Nowiny, Gorzów i Krotoszyn). Jakub Tomera i Karol Śmietanka wywalczyli po dwa złote medale i po jednym srebrnym. Aleksandra Tomera zdobyła dwa srebrne medale i jeden brązowy, Wojciech Śmietanka wywalczył cały komplet: złoto, srebro i brąz, a jego brat Michał dwa brązowe medale.

Sponsorami Sekcji Zapaśniczej i Sumo są: Jarosław Bochenek, Marta i Jan Sawiccy, Ludwik Starzak i Stefan Hołuj, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Sponsorem głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.