czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Udany sezon 2021/22 drużyn Respektu Myślenice

informacja prasowa

Zespół Respektu Myślenice zakończył rozgrywki II Ligi Kobiet gr. Południowej. Zakończenie sezonu przypieczętował wygraną w dalekim Ostrowie Wielkopolski 2:0. Ostatecznie zespół uplasował się na bardzo dobrym II miejscu w tabeli tracąc do lidera jedynie cztery punkty. Na 20 rozegranych meczów zespół zwyciężał siedemnaście razy, odniósł dwie porażki (z drużyną Bielawa Bielawianka), która notabene awansowała do I ligi oraz raz zremisował z drużyną Śląsk II Wrocław. W sumie dziewczęta zdobyły 71 bramek straciły natomiast 18.

W Pucharze Polski Respekt Myślenice odpadł w ¼ tym samym zameldował się wśród 8 najlepszych drużyn w Polsce. W pucharowych zmaganiach rozegrał spotkania z KS Unifreeze Górzno, Row Rybnik, Ostrowia Ostrów Wielkopolski, i odpadł w meczu z Medyk Polomarket Konin.

Oprócz udanych rozgrywek na trawie Respekt Team zapewnił sobie utrzymanie w ekstralidze futsalu i w sezonie 2022/23 będzie godnie reprezentował Myślenice na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Na uwagę zasługuje fakt, że Respekt w tym roku powiększył się i obecnie zrzesza 80 piłkarek w wieku od 7-24 lat. Dziewczynki trenują w grupie: orliczki, młodziczki, juniorki i seniorki. Piłkarki biorą udział w rozgrywkach ligi małopolskiej – orliczek i młodziczek, jak również grają w lidze myślenickiej z chłopcami (trampkarz i młodzik).

Godnym uwagi osiągnięciem dziewczynek w kategorii U-12 jest wywalczenie udziału w finałach turnieju „Z PODWÓRKA NA STADIONA – O PUCHAR TYMABARKU”, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwiec 2022 roku na stadionie narodowym w Warszawie. Dziewczynki najpierw wygrały rozgrywki na szczeblu powiatowym, a następnie udały się na finały wojewódzkie. Rywalizowały tam z takimi zespołami jak: UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna, AP Przeciszów, AZS UJ Kraków, Starówka Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, SP Wierzchosławice, SP Kryg, SP Leśnica, Jedynka Miechów, AP English Football, Orzeł Nidzica. Ostatecznie wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce w województwie. Grupa U-10 również pokazał swoją moc i dotarła w rozgrywkach o Puchar Tymbarku do rozgrywek wojewódzkich, gdzie małe futbolistki Respektu zajęły drugie miejsce w Województwie Małopolskim i przywiozły srebrny medal. Rywalizowały z takimi drużynami jak: AZS UJ Kraków, AP Przeciszów, UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, Orzeł Niedzica, SP Leśnica Groń, SP Wierzchosławice, SP Śnietnica, Champions Miechów, Orlik Dębno. Najlepszą bramkarką w kategorii U-10 została zawodniczka Respektu Myślenice Wiktoria Kurek, natomiast królową strzelców w kategorii U-12 Anna Filipek (Respekt).

Skład drużyny seniorek w roku 2021/22: Waśko, Myjak, Topa Kamila, Topa Karolina, Topa N., Topa M., Dziadkowiec, Węglarz, Jurka, Kuchta, Stojeba, Bobowska, Rypel, Misiura, Kulpa, Kornaś, Szymoniak, Kasprzycka, Jasek, Dyduła, Płachta, Mentel M., Kwartnik. Trener Przemysław Senderski, trener orliczek i młodziczek Kamil Mistarz, trener bramkarek Rafał Łapa.

Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN Orlen. Funkcjonowanie klubu nie było by możliwe bez wsparcia finansowego z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Respekt realizuje projekty finansowane z: Ministerstwa Sportu i Turystyki, jak również Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Foto:archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.