czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

UDANY, SZCZĘŚLIWY, OWOCNY I PRACOWITY ROK 2023 DLA RESPEKT TEAM

informacja prasowa LKS Respekt Myślenice

Rok 2023 dobiegł końca, przyszła więc pora na podsumowanie tego co się w nim wydarzyło w zespole Respekt Myślenice.

Zanim o szczegółach wymienić należy najważniejsze wydarzenia: huczne obchody Jubileuszu 10 lecia LKS RESPEKT – zorganizowano turnieje od żaczka po rozgrywki seniorów kobiet i mężczyzn. Turniej trwał dwa dni, a mecze rozgrywane były na boisku KS Dalin Myślenice, LKS Górki Myślenice, sztuczne boisko Sport, boisko mobilne na płycie Rynku. Biesiada wieczorna przy koncercie zespołu Kordian i finał Ligi Mistrzów na wielkim ekranie na scenie myślenickiego Rynku, udział w rozgrywkach play off ekstraligi futsalu – ćwierćfinał Mistrzostw Polski (Respekt w ósemce najlepszych drużyn), 1/8 Pucharu Polski Kobiet, udział w rozgrywkach Małopolskiej Ligii – orliczek, młodziczek, trampkarek, juniorek, utworzenie grupy skrzatów i żaków. gra na szczeblu centralnym – II Liga Kobiet grupa południowa.

W 2023 roku trenowaliśmy w sześciu grupach zawodniczych – skrzaty i żaki, orliczki, młodziczki, trampkarki, juniorki i seniorki. Dziewczyny rozgrywały mecze ligowe, ale również brały udział w wielu turniejach. Licencje trenerskie uzyskali: Konrad Ksok i Zygmunt Dziadkowiec, z trenerami tymi rozpoczęto wspólpracę natomiast trener Kamil Mistarz podniósł kwalifikacje i zdał egzamin na trenera posiadającego licencję UEFA B.

Pierwszy zespół – II Liga Kobiet – trenerem od 8 lat jest Przemysław Senderski. Zespół pod jego opieką grał w najwyższej klasie rozgrywkowej ekstralidze futsalu oraz na trawie w II Lidze Kobiet. W roku 2023 dziewczęta wywalczyły awans do fazy play off, gdzie zagrały dwumecz z doświadczonym, wielokrotnym Mistrzem Polski zespołem UAM Poznań, któremu dwukrotnie uległy. W rozgrywkach trawiastych rundę wiosenną zespół zakończył na drugim miejscu. Zdecydowanie gorzej drużyna weszła w rozgrywki sezonu 2023/24. Po reorganizacji rozgrywek ekstraligi futsalu decyzją zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz Zarządu zespół wycofał się z gry w ekstralidze. Rozgrywki na trawie rozpoczęte zostały od wielu przegranych i straty punktów, wpływ na taki stan rzeczy miało wiele czynników. Najważniejsze jest to, że koniec rundy jesiennej należał do dziewczyn z Myślenic, które zaczęły systematycznie punktować co finalnie pozwoliło im zając 9 miejsce w tabeli. Rozegranych zostało 11 meczy, w których myśleniczanki odniosły trzy zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek. Zdobyły 12 bramek, natomiast straciły 21. Najwięcej bramek zdobyła Zuzanna Węglarz 8 oraz 2 asysty, następnie Mariola Stojeba 2 gole oraz 1 asysta, Maria Dziadkowiec jedna zdobyta bramka i jedna asysta, Karolina Topa dwie asysty.

– Podsumowując ten rok to myślę że możemy być zadowoleni z tego jak rozwija się klub i poszczególne grupy wiekowe. Klub świętował w tym roku swoje 10 lecie i chcemy ciągle robić progres jeżeli chodzi o szkolenie i iść do przodu. Kierując uwagę na zespół seniorek w pierwszej części tego roku w sezonie 2022/23 – w rozgrywkach ligowych do końca liczyliśmy się w grze o awans do 1 ligi, co nie było naszym nadrzędnym celem, ale przez doświadczenie i ogranie na tym poziomie byliśmy bardzo blisko tego awansu. W Pucharze Polski do Myślenic po raz kolejny przyjechał zespół z ekstraligi, gdzie zmierzyliśmy się z zespołem Orlen Gdańsk i to też ogromny sukces i kolejne doświadczenie, które możemy zdobywać. W sezonie futsalowym dotarliśmy do fazy play off tych rozgrywek co trzeba uznać za duży sukces, w szczególności że łączyliśmy rozgrywki na trawie z grą w futsal i nie mieliśmy dużo czasu na przygotowania do sezonu halowego. Patrząc na przebieg tego sezonu i rundy to początek nie był najlepszy. Mieliśmy spore problemy z płynnością w grze i punktowaniem. Musieliśmy się zmierzyć z sytuacją, która nie miała miejsca we wcześniejszych sezonach gdzie byliśmy przyzwyczajeni do wygrywania. Udało nam się poradzić z tą sytuacją i od drugiej połowy tej rundy zaczęliśmy prezentować swój solidny poziom, który przełożył się na naprawdę dobrą końcówkę w naszym wykonaniu. Podsumowując był to solidny sezon w wykonaniu drużyny seniorek. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za zdrowie zostawione na boisku, prezesom za organizację na wysokim poziomie wszystkich rozgrywek podczas całego roku. Patrzymy w przyszłość chcąc dalej się rozwijać – trener Przemek Senderski

Skład: Kania Paulina, Stryszowska Nikola, Topa Karolina, Topa Maria, Topa Natalia, Dziadkowiec Maria, Węglarz Zuzanna, Mentel Magda, Stojeba Mariola, Izworska Magdalena, Ciapała Natalia, Pandyra Maria, Kwartnik Mlena, Niemczycka Ola, Kulpa Angelika, Szymoniak Martyna, Podoba Patrycja, Olesek Emilia.

Dziękujemy KS Dalin Myślenice – Tomaszowi Bargielowi za bezpłatne udostępnianie obiektu (boiska, szatni) dla zawodniczek naszego klubu.

Drugi zespół – IV Liga Kobiet – trener Zuzanna Węglarz. Dziewczęta rozegrały dziewięć meczy, wygrały 1, dwa zremisowały i odniosły sześć porażek, ostatecznie zajęły przedostatnie miejsce w tabeli. Mając na uwadze, że jest to bardzo młody zespół należy stwierdzić, że dziewczyny radziły sobie bardzo dobrze.

Skład: SIUTA KATARZYNA, CEREMON AMELIA, DRABIK KATARZYNA, DRUZGAŁA MARTYNA, FILUCIAK GABRIELA, KUNICKA IZABELA, KWARTNIK MILENA, MAKUCH ALEKSANDRA, MENTEL AMELIA, OLESEK EMILIA, PAJĄK JULIA, PAPCIAK Wiktoria, PODOBA PATRYCJA, SALA JULIA, STAROWICZ EMILIA, STRYSZOWSKA NIKOLA, SZYMONIAK MARTYNA, WĘGRZYN NATALIA.

Dziękujemy LKS Górki Myślenice za współpracę i możliwość treningów oraz rozgrywania meczy ligowych, organizacji turniejów.

Małopolska Liga Juniorek – trener Zuzanna Węglarz – rozegrane dwa mecze z drużyną TS Iskra Tarnów i UKS Wisła Kraków – oba mecze przegrane.

Małopolska Liga Trampkarek – trener Kamil Mistarz. Dziewczęta rozegrały sześć meczy z takimi drużynami jak: AZS UJ Prądniczanka Kraków, UKS 3 Weronica Staszkówka-Jelna, Filkówka Barwałd, Starówka Nowy Sącz, UKS Wisła Kraków, AP Szaflary. Dla większości naszych zawodniczek był to pierwszy poważny sprawdzian w piłce 11-osobowej. Finalnie z bilansem 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 3 porażki zajmujemy 5 miejsce w tabeli. Dziewczęta w ciągu roku brały udział w licznych turniejach, w których zdobywały doświadczenie. Rok zakończyły pięknym zdobyciem Mistrzostwa Małopolski w turnieju Małopolska Zima, którego organizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej.

– Bardzo cieszy fakt, że nasza młoda drużyna pokazała odważną grę na tle każdego przeciwnika, a także chętnie realizowałą trenowane elementy w warunkach meczowych. Wierzymy, że będzie to miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój indywidualny zawodniczek, a to w tym momencie jest dla nas najistotniejsze – mówi Kamil Mistarz

Podziękowania klub kieruje również w stronę niezawodnych rodziców, którzy wspierają drużyną w każdym meczu. Skład: Julka Maślanka, Amelia Celińska, Martyna Struk, Kasia Kuchta, Emila Magiera, Ania Filipek, Patrycja Mazur, Sylwia Kuchnia, Martyna Studnicka, Alicja Rapacz, Julka Stąpór, Paulina Mrózek, Marysia Martyka, Natalka Krzywoń, Zosia Kusiak, Julka Fijał, Martyna Koziołek, Emila Krawczyk

Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu, Trenerów i Działaczy ROKITA KORNATKA, za bezpłatne udostępnianie boiska na rozgrywanie meczów trampkarek, za umożliwienie organizacji zakończenia sezonu (wspaniały grill) i turnieju rodzice (mamusie i tatusiowie) vs zawodniczki.

Małopolska Liga Młodziczek – trener Maria Dziadkowiec. Dziewczynki rozegrały pięć meczów z następującymi drużynami: Football Success Academy Kraków, UKS Wisła Kraków, AZS UJ II Kraków, AP Przeciszów, Bronowianka Kraków. Respekt odniósł dwa zwycięstwa i trzy porażki. Dodatkowo dziewczynki rozgrywały mecze z chłopcami w III Lidze okręgowej w Myślenicach z takimi zespołami jak: Dziecanovia Dziekanowice, Gościbia II Sułkowice, Sportplus Skalnik Trzemeśnia, Raba II Dobczyce, Staw Polanka, Szczebel Lubień, Cyrhla Krzczonów, Akademia Piłkarska Pcim, Dalin II Myślenice. Rok zespól zakończył czwartym miejsce w Mistrzostwach Małopolski – Małopolska Zima.

– Grupę młodziczek prowadzimy razem z trenerką Zuzią Węglarz od tego sezonu. Cieszymy się, że możemy pracować w tej grupie! Jest ona bardzo liczna, dziewczyny są ambitne oraz chcą się rozwijać. Uwaga nasza nie jest skupiona na wyniku, natomiast ważna jest dla nas frekwencja. Udział w treningach przekłada się na to jak później funkcjonujemy. Również cieszy fakt jak widzimy rozwój naszych zawodniczek, bo to on jest najważniejszy! Zawodniczki grały w lidze z chłopcami oraz dziewczynami, oprócz tego brały udział w licznych turniejach oraz sparingach. Dziewczęta w tym sezonie rozpoczęły grę w piłce 9-cio osobowej i widać jak robią postępy. Są bardzo mocno zaangażowane, do tego widać jak się zintegrowały w bardzo krótkim okresie czasu. Dużo dziewczynek to zawodniczki, które dołączyły do nas stosunkowo niedawno. Bardzo nas cieszy, jako trenerki fakt, że młody zespół potrafi grać piłką od tyłu, że dziewczyny potrafią konstruować piękne akcje i zdobywać piękne gole. Często jeszcze brakuje nam jednak większego zdecydowania i oddawania mocniejszych strzałów na bramkę, ale i to przyjdzie z czasem. Jesteśmy bardzo z nich zadowolone, zarówno cieszą postępy piłkarskie, jak również wspaniałe zachowanie. Wyjazdy na obóz, turnieje kilkudniowe pokazały, że z tą ekipą można dobrze i wspaniale spędzać czas. Teraz jest okres odpoczynku dla zawodniczek i wracamy do dalszej pracy od 8 stycznia – mówi trenerka Marysia Dziadkowiec.

Skład: Czystowski Karolina, Dzidek Ania, Kaczorowska Emilka, Kasperek Milena, Kocańda Ania, Krupa Klaudia, Ksok Nina, Kurek Milena, Kurek Wiktoria, Kwater Amelka, Latocha Zosia, Mazur Gabrysia, Niemiec Malwina, Nowak Natalia, Olesek Zuzia, Piwowar Zuzia, Rapacz Kamila, Rapacz Magda, Sobesto Tosia, Stręk Lena, Suder Zosia, Szczurek Zosia, Wilińska Anna, Wołek Roksana, Zając Julia, Zielińska Hania, Żądło Nadia, Żądło Natasza.

Małopolska Liga Orliczek – trenerzy: Zuzanna Węglarz, Marysia Dziadkowiec, Konrad Ksok. Dziewczynki w grupie orliczek wzięły udział w czterech turniejach Małopolskiej Ligi Orliczek, w których rywalizowały z następującymi drużynami: Lubomir Wiśniowa, Iskra Tarnów, UKS Staszkówka Jelna, Starówka Nowy Sącz, AZS UJ Kraków. Dziewczęta świetnie sobie radziły na boisku, konstruowały piękne akcje, strzelały piękne bramki, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Grupa ta brała również udział w licznych turniejach.

Skrzaty i żaki – trenerzy Kamil Mistarz i Konrad Ksok – Respekt Myślenice U9 – bieżący sezon rozpoczęliśmy od wyzwania, jakim było utworzenie grupy treningowej dla najmłodszych dziewczynek z kategorii U9. Grupa utworzona we wrześniu tego roku. Jest to najmłodsza i najkrócej trenująca grupa dziewczynek, ale niesamowicie aktywne i dynamiczne dziewczynki dbają, aby trenerzy również odczuwali zmęczenie. Wielka pasja i zaangażowanie małych piłkarek sprawiły, że drużyna liczy już 20 zawodniczek i cały czas się powiększa W trakcie swojej krótkiej przygody z piłką, poza treningami, na których przede wszystkim świetnie się bawimy, rozegraliśmy także kilka gier sparingowych, z takimi drużynami jak: Szkółka Piłkarska Karpaty Siepraw Orliki Myślenice Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Skład: Biela Hanna, Czystowski Hanna, Fijał Anna, Kaleta Nikola, Kontek Aniela, Makuch Zuzanna, Ogrodna Tosia, Ola, Olejnik Maja, Opydo Maja, Orawin Maria, Polewka Julia, Senderska Maja i Kaja, Stasiak Ala, Śliwa Amelia, Tosia, Ulman Marika, Zabłocka Lena, Zalubowska Maja.

Dziękujemy bardzo za wsparcie:

Sponsorowi Głównemu Orlen, Telkom Gdów, Sklep Jubilerski Lucyna Surówka, Reklamy BG, MTB Group, Cukiernia Jan Dziadkowiec, Rodzicom, którzy są niezawodni.

Szczególne podziękowania Klubom Sportowym za udostępnianie boiska: KS Dalin, KS Rokita Kornatka, LKS Górki.

Za zdjęcia i filmiki: Bartek Ziółkowski Foto, 51 MNTS Łukasz Miętka, Wilk w Górach – Łukasz Stryszowski, Monika Ksok.

Media: Sedno

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.