poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Umowa na prace budowlane przy rewitalizacji myślenickiego rynku podpisana

Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka w asyście skarbnik gminnej Anity Kurdziel podpisał umowę z przedstawicielem krakowskiej firmy AG System Sp. z .o.o. na drugi etap przebudowy myślenickiego rynku. Akt podpisania umowy miał miejsce w gabinecie burmistrza w magistracie miejskim, sama konferencja prasowa na płycie rynku.
Jak powiedział burmistrz decyzja nie należała do łatwych. – Postawiono mnie w sytuacji, z której trudno znaleźć dobre wyjście – mówił Jarosław Szlachetka. – Ostatecznie zdecydowałem wraz ze swoimi współpracownikami, że podpiszę umowę na drugi etap rewitalizacji myślenickiego rynku. W obliczu trudnej sytuacji finansowej Gminy decyzja o przystąpieniu do projektu była bardzo trudna, ale rezygnacja z podpisania umowy wiązałaby się z odrzuceniem dofinansowania z Funduszy Europejskich w kwocie 25 milionów.
Nie podpisanie umowy skutkowałoby koniecznością zwrotu dotacji, tymczasem prawie 15 milionów złotych gmina wydała już na budowę Muzeum Niepodległości oraz remont obejścia kościoła pw. Narodzenia NMP w Myślenicach, projekt wiąże bowiem wszystkie trzy inwestycje w jedną całość. Łączny koszt prac drugiego etapu rewitalizacji myślenickiego rynku wraz z otoczeniem starówki wyniesie 21 865 710 złotych, tymczasem planowany we wniosku koszt robót opiewał na 20 868 664 złotych. Zakres pierwszego etapu prac kosztował gminę 14 786 868 złotych.
Dotychczas w ramach projektu rewitalizacyjnego wybudowano Muzeum Niepodległości oraz wyremontowano otoczenie Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach. Gmina pokryła koszt tych inwestycji z własnego budżetu i rezygnacja z drugiego etapu obejmującego rewitalizację rynku spowodowałaby, że gmina nie otrzymałaby zwrotu w wysokości 25 mln złotych – powiedział burmistrz.
Prace przy rewitalizacji rynku ruszą zaraz po wakacjach, finał prac planowany jest na koniec roku 2020.
foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.