środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Umowa podpisana, Gmina Myślenice zrealizuje szesnaście inwestycji na sieci wod-kan!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Firma Machnik sp. z o.o. będzie wykonawcą rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Gminy Myślenice. Dzięki środkom pozyskanym ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja I, zrealizowanych zostanie aż szesnaście inwestycji na terenie Myślenic oraz terenów wiejskich.

Promesa otrzymana przez Gminę Myślenice z Polskiego Ładu opiewa na kwotę 19 milionów złotych, natomiast łączna wartość inwestycji to 22,8 mln zł. Różnica w wysokości blisko 3,8 mln zł to wkład własny z miejskiego budżetu. Cieszę się, że kolejne rządowe wsparcie zasili nasze konto i pozwoli na inwestycje, które bez wsparcia finansowego byłyby niemożliwe – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W podpisaniu umowy, poza burmistrzem, udział wzięli także skarbnik gminy Myślenice Anita Kurdziel, prezes firmy Machnik sp. z o.o. Danuta Machnik oraz poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.

Podpisana w myślenickim magistracie umowa oblikuje wykonawcę do realizacji aż szesnastu zadań polegających na budowie i rozbudowie sieci wodociągowych lub kanalizacji sanitarnych. Najwięcej, bo aż dziewięć inwestycji dotyczy Poręby, rozbudowy sieci doczekają się mieszkańcy Chełmu, ale też przysiółka Tarnówka w Myślenicach, Dolnego Przedmieścia, ulicy Wczasowej, a planowany jest też kolejny etap rozbudowy sieci w Głogoczowie i Krzyszkowicach. Inwestycje mają zostać wykonane do końca 2024 roku.

Wykaz inwestycji objętych umową z firmą Machnik sp. z o.o prezentujemy na planszach.

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.