czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

VI MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W SPEED-BALLU w Wiśniowej

informacja prasowa Stowarzyszenia SPORTOWNIA

Hala sportowa w Wiśniowej stała się areną zmagań sportowców startujących w VI Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Speed-ballu. Zawody otworzyły sezon sportowy wśród czołowych speed-ballistów.

Już po raz szósty Stowarzyszenie Sportownia zaprosiło do rywalizacji najlepszych speedballistów

z różnych regionów kraju. Do Wiśniowej zjechali zawodnicy min. z Małopolski, świętokrzyskiego oraz lubelszczyzny. W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wiekowe rywalizowali o medale i najlepsze miejsca na podium w turniejach U11, U14 oraz Open.

– To był dobry dzień, pełen sportowych emocji. Dziękujemy wszystkim, bez których mistrzostwa nie odbyłby się już po szósty: partnerom, sędziom, trenerom i wolontariuszom. Nie zapominamy też o zawodnikach, którzy spisali się świetnie i zaprezentowali bardzo wysoki poziom – mówi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Turnieje zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: gra singlowa i super-solo. Zawodnicy reprezentujący Sportownię wywalczyli łącznie 9 medali. – Całej imprezie towarzyszył duch sportowej rywalizacji. Zawodnicy włożyli olbrzymi wysiłek w to by zdobyć jak najlepsze wyniki. Oby tak dalej! – relacjonuje Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 9 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu Gminy Wiśniowa, Województwa Małopolskiego, PKN Orlen i Powiatu Myślenickiego.

Relacja filmowa

https://youtu.be/Xi6up_zaFs8

foto: archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.