czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

W Dobczycach otwarto park miejski

informacja prasowa UGiM Dobczyce

Działania inwestycyjne w obrębie parku miejskiego przy ul. Turystycznej w Dobczycach pozwoliły na stworzenie w tym mieście zróżnicowanej oferty rekreacyjnej i turystycznej, wykorzystując naturalne walory przyrodnicze i wpisując w nie przestrzeń do uprawiania sportu i rekreacji. W ramach prac nad rozbudową publicznej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie byłego OSiRu wykonany został szereg prac porządkowych, technicznych i budowlanych.
Przed przystąpieniem do właściwych prac teren przyszłego parku został uporządkowany oraz wykonano ścieżkę pieszo-rowerową lewym brzegiem Raby, łącząc teren parku z ul. Mostową. Kolejnym etapem prac była budowa infrastruktury technicznej – kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazociągu oraz wodociągu, a następnie modernizacja nawierzchni parku i wykonanie alejek parkowych. Teren został odpowiednio zabezpieczony, zamontowano oświetlenie oraz monitoring, rozbudowano także parking przylegający do parku.
W parku poza rozbudowaną siecią alejek, ku uciesze najmłodszych, można znaleźć dwa place zabaw, w tym jeden „eco plac”. Elementy tego placu tworzą konstrukcje wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno czy wiklina. Największą popularność z całą pewnością cieszyć się będzie zamontowana tam tyrolka. W przestrzeni parku znajduje się także siłownia plenerowa, specjalnie przygotowane miejsca na ogniska oraz wpisująca się w krajobraz, mała architektura. W centralnej części parku, tuż obok tradycyjnego placu zabaw z pokaźnym statkiem, zmodernizowany został budynek, który zaadaptowany zostanie na punkt obsługi. Przestrzeń parku dopełniają dodatkowe nasadzenia zieleni.
Budowa parku miejskiego zrealizowana została w ramach I etapu Zagospodarowania otoczenia Zbiornika Dobczyckiego. W ramach tego etapu wykonano wcześniej także ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż Raby od ul. Rzeźniczej i nowego mostu do ul. Mostowej.
Budowa kortów tenisowych wraz z zapleczem
W nowo powstałym parku miejskim zrealizowana została także inwestycja wpływająca na poprawę infrastruktury sportowej na terenie gminy. Trzy korty do tenisa ziemnego, ścianka treningowa oraz konieczne zaplecze to infrastruktura, z której już wkrótce będą mogli skorzystać amatorzy tenisa ziemnego. Jest to pierwsza tak profesjonalna infrastruktura w gminie Dobczyce dedykowana właśnie temu sportowi. Korty są oświetlone, co daje możliwość ich długiej eksploatacji każdego dnia.
Budowa kortów wraz z zapleczem zrealizowana została w ramach II etapu Zagospodarowania otoczenia Zbiornika Dobczyckiego.
Realizacja inwestycji sportowo-rekreacyjnych stworzy mieszkańcom gminy Dobczyce warunki do rekreacji, wypoczynku i wzbogaci ofertę czasu wolnego. Jest to również szansa na wzmocnienie funkcji turystycznej gminy i szansa na jej dalszy rozwój gospodarczy.
Podczas dzisiejszego oficjalnego otwarcia obiektu obecni byli m.in. burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, zastępca burmistrza Edyta Podmokły, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Jakubowska, radni wojewódzcy: Stanisław Bisztyga i Robert Bylica oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.