środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

W Dobczycach otwarto przychodnię chirurgiczną

W sali konferencyjnej dobczyckiego Urzędu Gminy i Miasta odbyła się zwołana przez burmistrza Dobczyc Tomasza Susia konferencja prasowa, podczas której omawiane były kwestie związane z polityką zdrowotną gminy.

Tomasz Suś wystąpił w towarzystwie Zofii Kozielskiej, swojego pełnomocnika do spraw profilaktyki zdrowotnej oraz w towarzystwie dwóch przedstawicieli dobczyckiej firmy Specjalmed, w której od 1 maja funkcjonuje przychodnia chirurgii ogólnej. – Wiele rozmów, zachodu i pracy kosztowało nas przywrócenie w Dobczycach poradni chirurgicznej – powiedział burmistrz. – Przekonaliśmy kierownictwo regionalnego oddziału NFZ do tego, że taka przychodnia powinna funkcjonować w Dobczycach. Z naszych badań wynikało, że z mieszczącej się w myślenickim szpitalu przychodni chirurgicznej i ortopedycznej skorzystało w roku ubiegłym 5637 pacjentów z terenu naszej gminy. Te liczby mówią same za siebie.

Przychodnia chirurgiczna mieści się w budynku przy ulicy Zarabie. Jest wyposażona we wszystkie niezbędne atrybuty: gabinet zabiegowy, stół operacyjny, lampę operacyjną, laboratorium, ucyfrowione aparaty RTG i USG. Pacjentów przyjmować będzie dwóch lekarzy specjalistów chirurgów: Piotr Bubula i Łukasz Nawarski, przychodnia czynna będzie 25 godzin tygodniowo. Będą mogli korzystać z niej nie tylko mieszkańcy Dobczyc, ale także mieszkańcy gmin: Wiśniowa i Raciechowice. Kontrakt NFZ obejmuje 1800 wizyt w tym roku.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.