W Myślenicach wystartował nowy punkt pobrań wymazów

Przeczytało: 141

Na Placu Targowym na Dolnym Przedmieściu w Myślenicach rozpoczął funkcjonowanie punkt pobrań wymazów do testów molekularnych w kierunku SARS-CoV-2. Punkt obsługiwany przez firmę Diagnoza będzie funkcjonował przez siedem dni w tygodniu w systemie Drive&Thru, wjazd samochodem możliwy jest od ulicy Partyzantów w godzinach 13:30-15:30.
– Wyjątkowe czasy wymagają od nas wszystkich wyjątkowych działań i zaangażowania. Na terenie Gminy Myślenice oraz w całym Powiecie Myślenickim ciągle obserwujemy utrzymującą się dużą liczbę zachorowań na koronawirusa. Dlatego pomimo, że nie jest to zadaniem własnym Gminy podjąłem się działań, które mają odciążyć punktu przy szpitalu powiatowym oraz punktu w Dobczycach. Dzięki nowemu punktowi poboru wymazów mieszkańcy zdecydowanie łatwiej i szybciej będą mogli wykonać badanie. A jak wiemy decydującym czynnikiem w skutecznej walce z wirusem jest czas. Do punktu pobrań będzie można podjechać samochodem, co pozwoli ograniczyć kontakt z innymi pacjentami. Jako gospodarz tego terenu udostępniam miejsce na Placu Targowym, które zapewnia wszelkie wymogi do organizacji tego typu punktu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
W ciągu jednego dnia punkt pobrań wymazów w Myślenicach podczas dwugodzinnego funkcjonowania będzie mógł zbadać około 60 osób. W przypadku dużego zainteresowania godziny pracy mogą zostać wydłużone.
– Dziękujemy za warunki jakie stworzył nam tutaj burmistrz Jarosław Szlachetka, sprzyjają one naszej pracy. Mamy nadzieję, że usatysfakcjonowani z funkcjonowania naszego punktu będą także pacjenci, a przede wszystkim z czasu otrzymywania wyników laboratoryjnych, które u nas nie przekroczą 24 godzin. Będziemy prowadzić punkt codziennie od godziny 13:30 do 15:30, punkt będzie otwarty również w dni świąteczne. Dostęp do wyników będzie możliwy przez stronę internetową za pomocą instrukcji przekazanej podczas badania- mówi Mirosław Sobczak, pełnomocnik firmy Diagnoza.
Punkt pobrań wymazów DRIVE&THRU na obecność wirusa SARS-COV-2: Myślenice, Plac Targowy przy ul. Kazimierza Wielkiego, czynne Poniedziałek – Niedziela od 13:30 do 15:30
Foto: archiwum UMiG Myślenice