czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

W Myślenicach wystartowała Plaża Open

Po fantastycznych zmaganiach i wielkim sukcesie turnieju cieszyńskiego, projekt Plaża Open przenosi się do Myślenic, gdzie zagości po raz drugi. Na Zarabiu powstało pięć boisk, na których toczy się od dzisiaj rywalizacja Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. Do Myślenic przyjechało blisko 70 duetów, a sukces ubiegłorocznego turnieju sprawił, że wydarzenie nie może zejść poniżej pewnego poziomu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

W ubiegłym roku malownicze myślenickie Zarabie było świadkiem jednego z najlepszych w historii turniejów cyklu Plaża Open. Niecodziennie, w jednym miejscu można zobaczyć uczestników igrzysk olimpijskich, medalistki i medalistów mistrzostw Europy, turniejów cyklu World Tour czy młodzieżowych mistrzów i mistrzynie świata oraz Europy. Mowa chociażby o takich osobach jak: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Monika Brzostek, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Nie zabrakło wtedy również czołówki krajowego podwórka: Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka, Jarosława Lecha i Michała Koryckiego oraz Michała Kądzioły, który stworzył jeden z najlepszych duetów cyklu z Wiktorem Mielczarkiem.

Udany turniej sprawił, że miasto znalazło się także na tegorocznej mapie cyklu Plaża Open. W Myślenicach siatkarze i siatkarki również zagrają o pulę 30 000 zł (15 000 na płeć). Warto dodać, ze przez 10 lat finansowa projektu pula nagród Plaży Open osiągnęła pułap prawie miliona złotych. Dodając do ogólnego rachunku tegoroczną pulę w wysokości 120 000 zł we wszystkich turniejach, suma nagród w całej Plaży Open to 951 000 zł. Trzeba zaznaczyć również, że organizatorzy jeszcze nie złożyli broni i nie zamierzają na tym poprzestać.

Myślenickie boiska przezsły w tym roku generalną próbę. Plaża Open będzie rozgrywana bowiem na nowopowstałych obiektach na Zarabiu. – Myślę, że z tych nowych obiektów na myślenickim Zarabiu skorzystamy już przy organizacji Plaży Open. Nowa lokalizacja ma sprawić, że infrastruktura będzie bezpieczniejsza, bardziej nowoczesna i bardziej przyjazna miłośnikom plażówki. Jeśli chodzi o Zarabie, to rozpoczęliśmy też inne działania inwestycyjne. Chcemy wybudować skate park i pump-track. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z rządowych środków stworzymy kompleks rekreacyjno-sportowy, którego oferta będzie znacznie szersza niż do tej pory – powiedział burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Turniej w Myślenicach w pierwotnej wersji miał odbywać się w terminie 8-10 sierpnia. Tymczasem zostanie wydłużony o jeden dzień. Panie wybiegną na boiska już w sobotę 7 sierpnia. Wtedy rozegrane zostaną eliminacje. Dzień później eliminacje rozpoczną siatkarze, a 16 najlepszych par kobiet zagra turniej główny. Zwyciężczynie poznamy już w poniedziałek. Najlepsze duety w turnieju mężczyzn wyłonione zostaną we wtorek. Wszystkie spotkania finałowe będą transmitowane w TVP Sport. Plaża Open będzie więc gościć na antenie telewizji przez trzy dni, ponieważ na środowy poranek zaplanowano również retransmisję finałów.

Kibice w Myślenicach będą mogli liczyć na wiele atrakcji, a także konkursów i zabaw z nagrodami. – Chcemy zadbać o wszystkie grupy kibiców. Będzie strefa kibica, strefa dla dzieci. Planujemy również treningi dla seniorów, więc o nich również nie zapominamy. Będą to treningowe zajęcia dopasowane do wieku i do możliwości. Wszyscy się w tym odnajdą – mówi Monika Brzostek dyrektor sportowy Plaża Open. Plan turnieju Plaża Open w Myślenicach:

Sobota 7.08.2021:

9:00-18:00 eliminacje do turnieju głównego kobiet

Niedziela 8.08.2021:

9:00-20:00 eliminacje do turnieju głównego mężczyzn

9:00-20:00 turniej główny kobiet

Poniedziałek 9.08.2021:

9:00-18:00 turniej główny mężczyzn

14:00-15:00 ćwierćfinały kobiet

16:30-18:00 półfinały kobiet

19:10 mecz o 3. miejsce kobiet

19:55 finał kobiet

Wtorek 10.08.2021:

11:30-15:00 ćwierćfinały mężczyzn

15:30-17:30 półfinały mężczyzn

18:00 mecz o 3. miejsce mężczyzn

19:00 finał mężczyzn

mh

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.