środa, 24 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

W tej olimpiadzie nie ma przegranych

Już po raz trzynasty Myślenicki Ośrodek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Referat Nieprzetartego Szlaku przy Komendzie Chorągwi ZHP Kraków zorganizowały na stoku w Myślenicach Zimową Olimpiadę dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Jak zwykle motorem działań był szef myślenickiego MOS-u Piotr Magiera.

Zawody rozegrano na stoku u podnóża dolnej stacji kolejki linowej na Chełm. Uczestnicy olimpiady w liczbie stu przyjechali do Myślenic wraz ze swoimi opiekunami z terenu całej Małopolski. Rywalizowano w pięciu zimowych konkurencjach: jeździe na sankach na czas, zjeździe na jabłuszku, w przeciąganiu liny, w rzutach … szyszką na celność (z powodu braku odpowiedniego do lepienia śnieżnych kulek śniegu) oraz w wyścigu trzyosobowych zaprzęgów.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: starosta myślenicki Józef Tomal oraz burmistrz miasta Myślenice Jarosław Szlachetka. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe plakietki, miskę wspaniałego bigosu zaś najlepsi medale, dyplomy i puchary.

Więcej na temat olimpiady w marcowym numerze „Sedna”

Na zdjęciach: Tak bawiono się podczas tegorocznej Zimowej Olimpiady dla Osób Niepełnosprawnych.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.