poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wakacyjne propozycje myślenickiego Muzeum Niepodległości

informacja prasowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Muzeum Niepodległości w Myślenicach w wakacje wraca z „Zabawami z historią”. Tym razem na zajęcia zapraszamy razem z Myślimirkiem, niesfornym chłopcem który zna Myślenice jak własną kieszeń, a w licznych przygodach towarzyszy mu jego piesek Dalinek. Prezentowani bohaterowie to nowe maskotki Muzeum Niepodległości w Myślenicach, które pomogą nam popularyzować historię wśród najmłodszych. 
Uczestnictwo w tegorocznej odsłonie „Zabaw z historią” zostało ograniczone do dwudziestu osób na grupę. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek (zaczynając od 7 lipca) w godzinach 10.00-11.00. Po zajęciach na naszym kanale youtoube i muzealnym facebooku zostaną opublikowane krótkie, dedykowane dzieciom filmy, które pozwolą uczestniczyć w naszym cyklu również tym małym poszukiwaczom przygód, którzy nie zdołają się zapisać na zajęcia. Szczegółowy rozkład zabaw, jak i regulamin znajdują się na naszych plakatach.
Na koniec jeszcze kilka słów od naszego niesfornego Myślimirka:
Cześć, to ja Myślimirek! Zatrudnili mnie właśnie w Muzeum Niepodległości w Myślenicach, żebym pomógł im ogarnąć te ich wakacyjne zajęcia dla dzieci. Trudno mają, bo kwarantanny, zarazy, no sami wiecie, więc szukają nowych rozwiązań. Dobra, to teraz powiem wam coś o sobie. Moja mama nazywa mnie dzieckiem niepodległości, nie do końca rozumiem dlaczego, bo urodziłem się w sierpniu 1919 roku, a nie w listopadzie 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. Mieszkam sobie w Myślenicach i znam każdy zakamarek tego miasta. Mama mi mówi, że straszny ze mnie urwis, no może to i prawda, ale za to wiem, jak bawić się na sto sposobów, co tylko czasami przypłacam rozbitym kolanem. Myślę, że fajnie spędzicie ze mną czas. Do zobaczenia!
Przedsmak naszych atrakcji filmowych można zobaczyć na naszym facebooku:
[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.