czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Ważny krok w kierunku rozpoczęcia budowy węzła w Jaworniku

informacja prasowa UMiG Myślenice
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wziął udział w finalnym spotkaniu dotyczącym wyboru wariantu określającego ostateczny kształt węzła drogowego drogi krajowej nr 7 (Zakopianki) z drogą wojewódzką nr 955 w Jaworniku.
W naradzie brali udział przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz wykonawcy studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla zadania pn.: „Budowa węzła drogowego w miejscowości Jawornik w ciągu DK7”.
Odbyliśmy uzupełniające posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Podczas spotkania został wybrany wariant, który będzie procedowany do uzyskania decyzji środowiskowej, a w dalszej perspektywie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – ZRID. To kolejne ważne informacje dla mieszkańców i kierowców korzystających na co dzień z Zakopianki oraz drogi wojewódzkiej w Jaworniku. Poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 7 to wciąż jeden z priorytetów w celu poprawy bezpieczeństwa kierowców oraz mieszkańców – mówi burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.
Kolejnym krokiem jest złożenie przez inwestora wniosku o Decyzję Środowiskową, która pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej do decyzji ZRID.
Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.