Weekend Cudów w Myślenicach i w Dobczycach

Przeczytało: 135

W tym roku Weekend Cudów, czyli czas, w którym wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwożą paczki 9d darczyńców do potrzebujących rodzin przypadł na 11 i 12 grudnia.

Myślenicka wolontariusze ponownie mogli skorzystać z uprzejmości Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu i urządzić w holu punkt przyjmowania paczek. A było ich naprawdę wiele, ponieważ nie tylko darczyńcy, którzy wzięli pod opiekę konkretne rodziny przywozili dary. Z pomocą przyszli również mieszkańcy Myślenic, przynosząc znaczne ilości żywności, środków czystości, ubrań i zabawek. Wolontariuszy w noszeniu i dostarczaniu przesyłek wspierali członkowie rodzin i przyjaciele. Biorąc pod uwagę, jak wiele rodzin objęto pomocą, mieli sporo pracy i żadne ręce nie pozostawały bezczynne.

Wielką radość budzi fakt, że na potrzeby objętych opieką Szlachetnej Paczki nie pozostały obojętne urzędy: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Centrum Usług Społecznych. W „centrum dowodzenia” pojawił się burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka i zapewnił o pomocy w razie potrzeby. Większość wolontariuszy to ludzie młodzi, którzy twierdzą, że wiele im ten czas dał. Więcej, niż oni dali z siebie, a przecież ofiarowali niemało.

Poza Myślenicami działał także rejon Szlachetnej Paczki w Dobczycach.

Relację z akcji Szlachetnej Paczki znajdziecie Państwo w papierowym wydaniu naszej gazety.

Agnieszka Zięba

foto: archiwum