sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wernisaż rzeźby poplenerowej w Skomielnej Czarnej

W filii tokarskiego GOKiS-u w Skomielnej Czarnej, w tamtejszej Galerii Sztuki Ludowej odbył się wernisaż wystawy rzeźb, które wykonali uczestnicy I Powiatowego Pleneru Rzeźby w Drewnie. Plener zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Andrzej Słonina, rzeźbiarz z Bogdanówki oraz Starostwo Powiatowe i Gmina Tokarnia.
Przez trzy dni uczestnicy pleneru rzeźbili w zabytkowej stodole Andrzeja Słoniny figury do szopki bożonarodzeniowej, spotykali się z innymi rzeźbiarzami (Józef Wrona), z etnografami, odbyli wycieczkę na Urbanią Górę, gdzie zlokalizowana jest Kalwaria Tokarska.
Na wystawie zaprezentowano dorobek pleneru. Andrzej Słonia wręczył każdemu uczestnikowi dyplom pamiątkowy oraz dłuto. Pokazano nakręcony podczas pleneru film, w którym każdy z uczestników imprezy opowiadał o sobie. W plenerze uczestniczyły także dzieci, które w drugim dniu odwiedziły rzeźbiarzy w stodole. Plener miał na celu utrwalenie tradycji rzeźbiarstwa ludowego na terenie gminy Tokarnia.
Zdjęcia pochodzą z wernisażu. Więcej na temat pleneru prosimy czytać w sierpniowym wydaniu „Sedna”.
Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.