środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wideokonferencja starosty myślenickiego z przedsiębiorcami

Wsparcie lokalnych przedsiębiorców, borykających się z trudami działalności gospodarczej podczas pandemii COVID-19, było tematem wideokonferencji przeprowadzonej w starostwie myślenickim.
Rolę gospodarzy i zarazem moderatorów wideokonferencji pełnili starosta myślenicki Józef Tomal i wicestarosta myślenicki Rafał Kudas. Uczestnikami wideokonferencji byli: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach Izabela Młynarczyk, prezesi izb gospodarczych i organizacji przedsiębiorców, kupców oraz przedstawiciel cechu rzemieślników z terenu powiatu myślenickiego: Wiktor Kielan i Tadeusz Sawicki z Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej, Robert Kawecki z Izby Gospodarczej Dorzecza Raby, Stanisław Biernat z Izby Gospodarczej w Sułkowicach, Jerzy Rachwał z Myślenickiej Izby Pracodawców, Lucyna Gowin z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Terenowy w Myślenicach. Myślenicki Cech Rzemiosł Różnych reprezentowała Bronisława Zlezarczyk.
Rozmawiano o realizacji przygotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiązaniach dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej. Przypomnijmy, tarcza antykryzysowa to pakiet instrumentów, które mają pomóc firmom przetrwać trudny czas wywołany przez pandemię koronawirusa.
Podczas wideokonferencji Izabela Młynarczyk dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach przedstawiła informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19.
Usługi realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach:
Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców
Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
Dofinansowanie części części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.
W trakcie wideokonferencji odbyła się sesja pytań, na które odpowiadała dyrektor PUP w Myślenicach.
Tarcza antykryzysowa to pakiet instrumentów, które mają pomóc firmom przetrwać trudny czas wywołany przez pandemię koronawirusa. Starostwo zachęca przedsiębiorców z powiatu myślenickiego do korzystania z oferowanych form wsparcia. Szczegółowe informacje na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedzą Państwu pracownicy PUP.
Oprac.: WPSiFE

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.