wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wspaniały sukces reprezentacji w speed ballu w tym zawodników Sportowni Osieczany – są wicemistrzami świata!

informacja prasowa

Pod koniec października zostały rozegrane 34. Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. Tegoroczny czempionat odbył się w Stambule. W 11-osobowej reprezentacji narodowej znalazło się aż pięcioro zawodników ze Stowarzyszenia Sportownia. Zbigniew Bizoń został powołany na trenera Kadry Polskiej w Speed-ballu. Wyjazd zawodników ze Sportowni wsparła Gmina Myślenice.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. Polscy speed-balliści dowiedli, że znajdują się w ścisłej czołówce, zdobywając drużynowo wicemistrzostwo świata. Zawodnicy ze Sportowni wywalczyli podium w 9 konkurencjach. Na ich sukces składa się siedem medali srebrnych i dwa brązowe.

Ponadto w kategorii Super Solo Open, Marcelina Ryś ustanowiła nowy Rekord Polski na poziomie 488 odbić w 4 minuty. Polska sztafeta speed-ballowa, gdzie wystąpiła Marcelina Ryś, Dawid Orawin oraz Martyna Dudek, Karol Nowakowski ustanowiła kolejny Rekord Polski wynoszący aż 260 odbić.

– Nie było łatwo, był stres, ale to jest ich czas. To jest niesamowicie motywujące kiedy młody człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych na świecie trenerów, którzy od samego początku śledzą jego postępy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich zawodników – relacjonuje Zbigniew Bizoń, trener kadry.

Zestawienie wyników zawodników Stowarzyszenia Sportownia. Kategorie Juniorskie: Dawid Orawin – brąz w super solo, Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej, Dawid Orawin – brąz w grze singlowej, Marcelina Ryś, Zuzanna Malina – srebro w grze deblowej damskiej, Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w grze deblowej mieszanej.

Kategorie Open: Marcelina Ryś – srebro w grze super solo i nowy rekord Polski (488), Dawid Orawin – srebro w super solo, Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej, Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w sztafecie mix relay w drużynie z Martyną Dudek i Karolem Nowakowskim.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z następujących krajów: Egiptu, Tunezji, Niemiec, Francji, Indii, Kataru, Iraku, Kuwejtu i Polski. Polska reprezentacja w punktacji drużynowej wywalczyła wicemistrzostwo świata w obydwu kategoriach wiekowych juniorów i seniorów ustępując tylko reprezentacji z Egiptu.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Egipt, 2. Polska, 3. Tunezja, 4. Niemcy, 5. Francja, 6. Kuwejt, 7. Irak, 8. Indie, 9. Katar

foto: archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.