czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wspaniały turniej pod egidą Respektu Myślenice

informacja prasowa LKS Respekt Myślenice

Bardzo udany okazał się turniej Mikołajowy Respekt Cup dla najmłodszych. Zawody miały charakter integracyjno – szkoleniowy. Turniej realizowany był przy wsparciu Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty – zadanie pt: „Zacznij przygodę piłkarską z Respektem”. Sponsorem głównym LKS Respekt Myślenice jest ORLEN.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn młodziczek: Wisła Kraków Women niebieska, Wisła Kraków Women czerwona, Respekt Myślenice żółty, Respekt Myślenice czarny, Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Radziszowianka Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnej. Gospodarze zawodów gościli również dwie drużyny żaków: Respekt Myślenice oraz Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Wszystkie zespoły rozegrały po pięć meczów, a najmłodsze bąbelki dwa mecze po 30 minut. Dziewczęta bawiły się wybornie integrując ze sobą, zaśtrenerzy wymieniali doświadczenia. Klasyfikacja końcowa została wyłoniona – choć nie była najważniejsza – i przedstawiała się następująco: 1. Wisła Kraków Women czerwona, 2. Wisła Kraków Women niebieska, 3. Respekt Myślenice czarny, 4. Radziszowianka Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnej, 5. Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 6. Respekt Myślenice czarny.

– Ponieważ dla dzieci najważniejszy jest medal – tak przynajmniej twierdzi moja córka, która gra w piłkę nożną od 15 lat, obecnie jest trenerem, ale wszystkie zdobyte medale są dla niej bardzo cenne – przyjęliśmy zasadę, że u nas na turniejach każda zawodniczka – zawodnik otrzymuje taki sam pamiątkowy medal, który jest po wewnętrznej stronie opisany (jaki to turniej – to też jest dla zawodników ważne). Organizowane przez Respekt turnieje nie wymagają wpisowego, co roku planujemy te wydarzenia i staramy się pozyskać na nie środki finansowe. Ten turniej był finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Dbamy podczas turnieju o to, aby każda osoba czułą się swobodnie. Zapewniamy poczęstunek, wodę i bardzo się cieszymy, że zawsze drużyny są chętne, aby do nas przyjechać – dziękujemy za to – mówi Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec, wiceprezes klubu. Wtóruje jej Beata Jewiarz – trenerka Radziszowianki Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnej. – Bardzo dziękuję za zaproszenie na tak fantastycznie zorganizowany turniej! Dużo minut grania, super atmosfera, pyszne, słodkie przekąski. (zwłaszcza babeczki i sernik).

– Był to dla nas bardzo cenny turniej pod względem szkoleniowym. Nasze dziewczyny grają coraz odważniej, potrafią kreować akcje, ale również świetnie pracują w obronie. Każdy mecz obfitował w ciekawe rozwiązania i pomysłowość w grze. Dziewczyny zostawiły serce na boisku, a doświadczenie zdobyte z pewnością przyczyni się do poprawy umiejętności boiskowych – podsumowała występ swoich podopiecznych trenerka Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Beata Burliga.

– Duża liczba spędzonego czasu na parkiecie, wymienność pozycji, ciekawe rozwiązania i parada bramek była dobrze spędzonym czasem. Obie drużyny zajęły 1 i 2 miejsce w turnieju, ale najbardziej cieszy fakt, iż każda drużyna i zawodniczka została nagrodzona medalem. Dziękujemy za zaproszenie i świetną organizację turnieju oraz miły poczęstunek – to słowa jakie po turnieju wypowiedziała trenerka Wisły Kraków Women – Maria Kierzkowska.

foto: archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.