piątek, 29 marcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wspaniały występ sumitów Dalinu w Pucharze Polski (Kielce – Nowiny)

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo Dalinu Myślenice

W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość ponad 650 zawodników: 235 kadetów, 249 młodzików i ok. 160 dzieci. Klub Sportowy Dalin reprezentowało siedmiu zawodników: czwórka dzieci, dwóch młodzików i jeden kadet, którzy wywalczyli trzy złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe.

Złote medale zdobyli: Jakub Korbas w kat. wagowej do 75 kg, Jakub Tomera i Karol Śmietanka w grupie dzieci, srebrny – Jakub Korbas w kat. do 85 kg i brązowe Aleksandra Tomera, Wojciech Śmietanka i Kacper Żelazny.

Jakub Korbas walczył w grupie U15 w dwóch kategoriach wagowych. W kat. do 75 kg w finale przegrał z Antonim Czebaturą z Kobylina, natomiast w kat. wagowej do 85kg nie miał sobie równych pokonując w finale utytułowanego Sevana Nargizyana z Białegostoku. Łącznie Kuba wygrał osiem walk przy jednej przegranej i umocnił się na czele listy rankingowej do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Wspaniale radził sobie Jakub Tomera, który wywalczył złoto w najliczniejszej kat. wagowej do 32 kg w grupie dzieci. Łącznie stoczył pięć zwycięskich walk w półfinale pokonując Szymona Wróblewskiego z Warszawy, a w finale Huberta Kłoczko z Suwałk.

Pozytywnie zaskoczył najmłodszy siedmioletni zawodnik Karol Śmietanka, który wygrał cztery walki w swojej grupie zaskakując swoich przeciwników szybkością i zdecydowaniem.

Brązowy medal w grupie U15 w kat. wagowej + 85 kg zdobył Kacper Żelazny, dzięki temu zachowując szansę na awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Kacper również wygrał cztery walki, lecz w półfinale zaliczył wpadkę podczas walki z Jakubem Poślednikiem i pozostała mu walka o najniższy stopień na podium.

Nieco mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy w grupie dzieci: Aleksandra Tomera i Wojciech Śnietanka, którzy minimalnie przegrali walki półfinałowe. Wojtek trzykrotnie powtarzał walki w swojej kategorii, ponieważ trójka zawodników miała taką samą liczbę punktów. Niestety w decydującej turze przegrał z oboma konkurentami i zdobył brązowy medal.

Kacper Bijan – ubiegłoroczny brązowy medalista Pucharu Polski w Sobótce nie może zaliczyć tego startu do udanych, ponieważ na drodze stanęli mu późniejsi medaliści grupy U18 – złoty i brązowy. Po wygraniu pierwszej walki w drugiej przegrał z późniejszym złotym medalistą Stanisławem Romanikiem z Wrocławia, a w repasażach z Szymonem Kuśmierczykiem z Łodzi. Kacper został sklasyfikowany w połowie stawki zawodników – na dziewiątym miejscu.

Ogólnie zawody były bardzo udane dla zawodników z Myślenic. Niestety organizatorzy nie byli przygotowani na taką ilość zawodników oddając do dyspozycji sumitów zbyt małą halę. Walki, szczególnie w grupie U18 były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie technicznym. Skorzystali na tym najmłodsi zawodnicy Dalinu, którzy z zainteresowaniem obserwowali stosowane techniki walki.

Sponsorami Sekcji Zapaśniczej i Sumo Dalinu Myślenice są: Jarosław Bochenek, Marta i Jan Sawiccy, Ludwik Starzak i Stefan Hołuj, którym władze sekcji serdecznie dziękują za pomoc.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.