sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Wypas już w maju

Już po raz siódmy odbędzie się Wypas w Dobczycach czyli impreza rodzinna z kozą w tle. Rzecz polega na tym, iż placówki oświatowe działające na terenie gminy budują model swojej kozy, a następnie prezentują je w paradzie ulicznej i przed konkursowym jury, które wybiera najpiękniejszą kozę. Koza to nieformalny symbol Dobczyc.

W tym roku impreza odbędzie się 25 maja. Tradycyjnie „kozi” orszak (o godzinie 15) w asyście uczniów dobczyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz orkiestry dętej „Dobczyce”przemaszeruje ulicami Dobczyc kierując się na położone przy Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka błonia. Orszakowi kóz towarzyszyć będą samochody zabytkowe oraz rowerzyści, którzy w paradzie zadebiutują. Na błoniach rozegrany zostanie konkurs. Nie zabraknie twórców ludowych, stowarzyszeń oraz stoisk z potrawami regionalnymi. Rozpoczęcie pikniku na błoniach planowane jest na godzinę 15.20

Organizatorami wydarzenia jest: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, a partnerami MGOKiS, Dobczyce, TKKF Dobczyce, Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Stowarzyszenie Klub „Motosport Myślenice”, Orkiestra Dęta Dobczyce i Szkoła Muzyczna w Dobczycach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli m.in: Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe, SEDNO i Miesięcznik Tapeta.

Przedszkola, szkoły, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice, dom kultury, biblioteki, kluby sportowe , organizacje pozarządowe z gminy Dobczyce oraz miasta partnerskie Dobczyc mogą brać udział w budowaniu i prezentowaniu kozy podczas Parady Kóz. Mogą starać się również o dofinansowanie do budowy kozy. Pięć pierwszych instytucji, które zgłoszą się do konkursu, otrzyma 200 zł. Więcej informacji w regulaminie imprezy na stronie gminy Dobczyce.

Na zdjęciu: Wypas w Dobczycach 2018.

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.