Wystawa akwarel Marka Wójcika w budynku JAN

Malarstwo akwarelowe, wbrew pozorom, nie należy do technik łatwych. Są jednak tacy, którzy się go nie boją, a wręcz nawet z pasją uprawiają. Marek Wójcik (znany również, zwłaszcza przez przyjaciół, jako Maro), absolwent zakopiańskiego Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara, mieszkaniec Myślenic technikę malowania akwarelą doprowadził do perfekcji. Prace jego autorstwa można oglądać w lokalu nowo powstałego przy Centrum Handlowym Stara Cegielnia (ulica Kasprowicza) budynku (pięknie urządzona galeria, która pełnić ma także funkcję sali konferencyjnej).

Prezentowane na wystawie prace powstały na przestrzeni dwóch ostatnich lat – mówi Marek Wójcik. – Technikę akwarelową wybrałem m.in. dlatego, że bez większych problemów mogę zabrać ze sobą farby i pędzle wyjeżdżając na przykład w Polskę czy poza jej granice. Preferuję malarstwo z natury.

Większość obrazów Marka to pejzaże. Widoki miast, w których bywał, architektura, przyroda. Malarz radzi sobie ze światłem, stawia na ekspresyjną, charakterystyczną dla malarstwa akwarelowego, lekką, rozmytą plamę, nie boi się pozostawionych na papierze śladów pędzla. Kolor też nie jest mu obcy.

Akwarele Marka Wójcika można będzie nabyć w nowo otwartej Galerii Sztuki w lokalu przy ulicy Rynek 15. Polecamy!

na zdjęciu: Marek Wójcik (z lewej), autor wystawy oraz Jan Burkat, właściciel lokalu, w którym prezentowana jest wystawa