czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zacięte pojedynki myślenickich badmintonistów

informacja prasowa sekcji badmintona TKKF Uklejna Myślenice

26 listopada odbyła się druga kolejka I ligi badmintona, tym razem gospodarzami była drużyna MKS Spartakus Niepołomice, a spotkania zostały rozegrane na kampusie wielickim.

To właśnie na tamtejszych parkietach rozegrała się zacięta rywalizacja, która przyciągnęła dziesiątki fanów tej popularnej dyscypliny sportowej. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: TKKF UKLEJNA Myślenice, MKS Spartakus Niepołomice, Śląsk Wrocław oraz Rakiety Olsztyn.

Drużyna TKKF UKLEJNA Myślenice w pierwszym meczu stoczyła zacięty boj z zespołem gospodarzy MKS Spartakus Niepołomice, po bardzo wyrównanych pojedynkach, obfitujących w wiele fenomenalnych wymian niestety zespół z Myślenic musiał uznać wyższość rywala i całe spotkanie przegrał2:5.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna Rakiety Olsztyn. I w tym spotkaniu nie zabrakło emocji i fenomenalnej gry w wykonaniu myślenickich zawodników. Solidność i zaangażowanie całego zespołu doprowadziły do stanu 3:3 i o zwycięskim, czwartym punkcie decydowała gra pojedyncza mężczyzn. Niestety 3-setowym zacięty pojedynku zakończył się przegraną, ustalając tym samym wynik meczu na 4:3 dla Rakiet Olsztyn. W ostatnim spotkaniu tej kolejki TKKF konfrontował się z bardzo mocną drużyną Śląsk Wrocław, w której składzie grali medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy oraz byli zawodnicy kadry Polski. Tym razem bezapelacyjnie zespół z Myślenic musiał uznać wyższość rywali, którzy okazali się tego dnia niezwyciężeni, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:7.

Ostatecznie Myśleniczaninie w tej kolejce wywalczyli jeden punkt do tabeli ligowej i obecnie plasują się na dziewiątym miejscu. Druga kolejka I ligi badmintona dostarczyła wielu emocji zarówno samym zawodnikom jak i kibicom. To wydarzenie pokazało, że badminton to nie tylko gra dla młodych, ale dla wszystkich, którzy kochają te dyscyplinę i chcą się w niej rozwijać.

Kolejna runda ligowych zmagań już w styczniu

Sponsorem głównym drużyny I-ligowej TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest ORLEN

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.