czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w coraz lepszej kondycji finansowej

informacja prasowa UMiG Myślenice

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Myślenicach była poświęcona informacji prezesa Jarosława Korabika na temat kondycji finansowej Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Myślenicach. Trzy lata temu spółka gminna notowała stratę w wysokości 6,5 mln zł, a praca nowego zarządu pozwoliła na zniwelowanie tej straty.

Z perspektywy czasu moja decyzja o powołaniu Jarosława Korabika na stanowisko prezesa zarządu ZUO okazała się być trafna. Polegając na doświadczeniu, umiejętności organizacji pracy, a przede wszystkim na potencjale zespołu pracowników, wypracowano zysk na poziomie 5,4 mln zł w dwuletnim okresie 2019-2020. Za podjęte działania jestem wdzięczny, bo dobre wyniki spółki zapewniają nam komfort kształtowania konkurencyjnych cen za odbiór odpadów dla mieszkańców naszej gminy. Mam także nadzieję, że coraz lepsza sytuacja spółki będzie umożliwiać skorzystanie z prawa do dywidendy przy jednoczesnym zachowaniu zdolności kapitałowej do realizacji potrzebnych inwestycji – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Spotkanie radnych z prezesem Zakładu Utylizacji Odpadów polegało na przedstawieniu bieżącej sytuacji w zakładzie, ukierunkowanej na sytuację finansową w jakiej znajduje się obecnie spółka gminna zajmująca się zagospodarowaniem odpadów.

Dziękuje za dzisiejsze spotkanie oraz merytoryczną dyskusję na temat sytuacji finansowej spółki. Mam nadzieję, że w sposób wyczerpujący udało mi się odpowiedzieć na pytania radnych oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania zakładu w ostatnich latach. Tak jak zaprezentowałem podczas Rady Miejskiej, Spółka ma bardzo dobre wyniki i stabilną sytuację finansową. Osiągnięcie tych wyników wymagało ogromu pracy przez ostatnie trzy lata, ale udało się i teraz z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Gmina Myślenice posiada w tym momencie dobrze funkcjonujący Zakład, z którego wszyscy możemy być dumni. Dzięki dobrej kondycji spółki, Gmina posiada sprawnie działający system gospodarki odpadami i wysoki poziom świadczonych usług – dodał Jarosław Korabik, prezes Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Myślenicach.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.