poniedziałek, 29 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zapaśnicy kończą sezon

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

W krakowskim turnieju będącym również finałowym czwartym rzutem tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej uczestniczyło łącznie 106 zawodników i zawodniczek z 7 klubów województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. KS Dalin reprezentował Jakub Tomera walczący w kat. wagowej do 35 kg. Kuba debiutujący w tej kategorii stoczył cztery walki z reprezentantami Katowic, z których dwie wygrał i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce. Zawodnik KS Dalin wygrał walki z Mihayllo Tahunowem i z Piotrem Patyną, a przegrał z Wiktorem Błotko i z Dmitro Tronitskyi. Oprócz medalu Jakub Tomera otrzymał również puchar przeznaczony dla zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich tegorocznych zawodach ligowych. W krakowskich zawodach nie uczestniczyli najmłodsi zawodnicy Dalinu, którzy odnosili już duże sukcesy na zawodach sumo. Oni zadebiutują w zawodach zapaśniczych w przyszłym roku.

Zawody finałowe MLZ były ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) zawodnicy Dalinu uzyskali 19 punktów. W 2023 roku punktowało trzech zawodników KS Dalin. Byli to: Jan Mastela – 9 punktów, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny – po 5 punktów. Trzech zawodników zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo, w tym Jan Mastela w U21, Jakub Korbas i Kacper Żelazny w U125. W grupie Juniorów Mastela wywalczył siódme miejsce, w grupie Młodzików Kacper Żelazny zdobył trzy brązowe medale, a Jakub Korbas zajął siódme miejsce. Do najważniejszych sukcesów należy dodać złoty medal Kacpra Żelaznego na MP Młodzików, srebrny medal Jana Masteli na MP Seniorów, brązowe medale Krzysztofa Szpakiewicza i Jana Masteli na MP Juniorów, oraz brązowy medal Roberta Proszkowca na MP Seniorów.

Podczas ostatniego tegorocznego treningu sekcji zapasów i sumo KS Dalin odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla wyróżniających się zawodników sekcji zapaśniczej i sumo w 2023 roku. Wyróżnieni zawodnicy to: Jan Mastela, Kacper Żelazny, Jakub Tomera, Alekandra Tomera oraz bracia Michał, Wojciech i Karol Śmietanka. Nagrody ufundowane przez Ludwika Starzaka i Stefana Hołuja wręczył Stefan Hołuj właściciel Hotelu Park.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji cyklu treningowego i realizacji wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: burmistrzowi Myślenic Jarosławowi Szlachetce, staroście myślenickiemu Józefowi Tomalowi, Marcie i Janowi Sawickim – JRD SAWICCY, Jarosławowi Bochenekowi – SEAT DYNAMICA, Stefanowi Hołujowi – HOTEL PARk, Stanisławowi Bisztydze oraz Ludwikowi Starzakowi