środa, 24 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zapraszamy na otwarcie górskich tras rowerowych Myślenice Singletracks

W sobotę 15 października przy karczmie obok górnej stacji wyciągu narciarskiego na Górze Chełm odbędzie się uroczyste otwarcie górskich tras rowerowych w kompleksie Myślenice Singletracks. Oficjalną uroczystość zaplanowano na godzinę 11:00 – zapraszają burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł oraz Nadleśniczy Tomasz Bartko.
Trasy otwarte będą już od godziny 9:00, a wyjechać jednoosobową kolejką będzie można do godziny 17:00. W ramach całodniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali strefę Chill Out przy karczmie na Chełmie, darmowe szkolenia rowerowe dla najmłodszych ze Stromo Bike School, stanowisko DJ’a, a także nieformalne zawody rowerowe „Let’s Ride Challenge” za pomocą aplikacji Strava.
W ramach kompleksu Myślenice Singletracks docelowo ma powstać kilkadziesiąt kilometrów górskich ścieżek rowerowych na terenie Nadleśnictwa Myślenice w ramach kompleksu leśnego Chełm i Uklejna. To właśnie Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Myślenice są głównym partnerem inwestycji wykonywanej przez gminę Myślenice. Obecnie do dyspozycji rowerzystów będą trasy „Rodzinny Flow” oraz „Snajper”. Wyjechać na górę Chełm można jednym ze szlaków lub jednoosobową kolejką, która przystosowana jest do zabrania roweru.
W sobotę 15 października o 11:00 zaplanowano oficjalne przecięcie wstęgi na górze Chełm i otwarcie trasy „Rodzinny Flow”. W uroczystym przecięciu wstęgi wezmą udział m.in. burmistrz Jarosław Szlachetka, dyrektor RDLP Paweł Szczygieł, nadleśniczy Tomasz Bartko oraz zaproszeni goście. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu – dla uczestników możliwość sprawdzenia się na trasie rowerowej, a także wspólne ognisko.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.