czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zaproszenie na bieg

Komitet Organizacyjny XXXVIII Sztafety Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh serdecznie zaprasza reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu myślenickiego oraz zaprzyjaźnionych powiatów, inne organizacje (w tym m.in. służby mundurowe, urzędników, nauczycieli) oraz indywidualnych pełnoletnich biegaczy do udziału w kolejnym biegu sztafetowym, który odbędzie się 17 września 2021 roku, na trasie: Wiśniowa – Dobczyce. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Program wydarzenia:

8:00 – msza św. Na Cmentarzu Parafialnym w Wiśniowej, wystawienie warty honorowej,odczytanie odezwy i złożenie kwiatów

9:15 – zbiórka drużyn przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach

9:30 – odprawa kierowników w RCOS

10:15 – uroczystości na Rynku w Dobczycach, wystawienie warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza, odczytanie odezwy, złożenie kwiatów

10:45 – rozwiezienie uczestników na trasę

11:30 – start pierwszych uczestników w Wiśniowej

ok. godz. 12:15-12:30 przybycie zawodników na metę w Dobczycach

13:30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i dyplomów (godzina podana orientacyjnie, może ulec zmianie)

Zachęcamy Państwa do licznego udziału w imprezie, której założeniem jest nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale i upamiętnienie pacyfikacji wsi Wiśniowa i Lipnik. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja historii, o wydźwięku patriotyczno– wychowawczym, przybliży młodym ludziom wydarzenia, jakie miały miejsce przed laty oraz pozwoli patrzeć na teraźniejszość w kontekście przeszłych wydarzeń.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników oraz doświadczenia z lat ubiegłych zwiększone zostały siły i środki zabezpieczające sztafetę. Organizatorzy zapewniają na każdej strefie zmian obecność nauczyciela – opiekuna zmiany, strażaka OSP oraz wolontariusza Maltańskiej Służby Medycznej.

Zawodnicy oczekując na start będą przebywać w specjalnie do tego przygotowanych boksach znajdujących się na poboczu drogi. Dodatkowo przed startem każdy opiekun grupy zostanie poinformowany o tym jak bezpiecznie wysadzać uczestników biegu oraz dostanie instrukcję dla przewoźników. Bieg zostanie zorganizowany z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Regulamin biegu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.mgokis.dobczyce.pl

Zgłoszenia do biegu należy złożyć w biurze MGOKiS (Dobczyce, ul. Szkolna 43) w nieprzekraczalnym terminie do 10 września 2021 r. W przypadku zgłoszeń wysłanych e-mailem, na adres biuro@mgokis.dobczyce.pl, podpisane oryginały należy przedłożyć w dniu biegu.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.