czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zawodnicy „Byakko” po raz kolejny na podium!

Informacja prasowa

Po raz pierwszy w Myślenicach odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin IKO BESKIDY CUP 2022. Organizacją wydarzenia podjęli się Emilia i Marcin Sturgulewscy, właściciele Myślenickiej Akademii Karate „Byakko”, która działa już 5 lat w naszym regionie.

Przygotowywaliśmy się do IKO BESKIDY CUP 2022 kilka miesięcy. Mamy wokół ludzi o dobrym sercu, na których możemy zawsze liczyć i tym razem również pomogli nam w organizacji. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, ponieważ nic nie chcą w zamian, a dają nam tak wiele. Dzięki nim wszystko się udało, mogliśmy ugościć karateków i zorganizować imprezę na najwyższym sportowym poziomie – powiedział Marcin Sturgulewski, właściciel i sensei MAK „Byakko”.

IKO BESKIDY CUP 2022 w liczbach:

330 zawodników z Polski i Czech – 19 klubów sportowych – 70 kategorii – prawie 1000 osób na trybunach. Dla Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” sobota zakończyła się wielkim sukcesem:

87 pucharów – 22 złote, 22 srebrne i 43 brązowych, co dało I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

– Dzieci, młodzież i dorośli trenowali ciężko od kilkunastu miesięcy, niektórzy z nich ćwiczyli codziennie. To były miesiące pełne wyrzeczeń i niesamowitej walki, aby doskonalić swoje umiejętności, wynosić na piedestał najsilniejsze strony i poprawiać niedoskonałości. Jestem pod wrażeniem, co osiągnęli moi zawodnicy. Już w czerwcu czeka na nas kolejny sprawdzian – Mistrzostwa Europy w Bułgarii, a na jesień egzamin końcowy – Mistrzostwa Świata w Tokio. Wiem, że jeszcze wiele przed nami, ale widząc entuzjazm dzieci i młodzieży, którzy codziennie przychodzą do dojo, jestem pełen nadziei, że możemy zdziałać jeszcze wiele – dodął Marcin Sturgulewski.

Myślenicka Akademia Karate “Byakko” została założona przez Emilię i Marcina Sturgulewskich. Ich dojo znajduje się na Drogowców 6 w Myślenicach.

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.