czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Złóż swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Informacja prasowa UMiG Myślenice
Od 17 czerwca można składać zadania do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Mieszkańcy mogą to zrobić zarówno elektronicznie za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl jak również w wersji papierowej na Dziennik Podawczy w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice.
Zachęcam wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, ponieważ Budżet Obywatelski to najlepsza możliwość bezpośredniego wpływu na małe inwestycje, rozwój lokalnego środowiska, społeczeństwa, czy infrastruktury. Dzięki wprowadzonym zmianom w tym roku każda miejscowość z naszej gminy oraz miejskie okręgi mają do zagospodarowania większe kwoty niż w latach poprzednich. Przypominam, że od 17 do 28 czerwca można składać wnioski, następnie zostaną zweryfikowane przez wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, by w połowie września przeprowadzić głosowanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
Każde z sołectw w Gminie Myślenice wzorem lat ubiegłych ma pulę środków do wykorzystania na zadanie w swoim regionie, natomiast mieszkańcy miasta w jednym z dwóch okręgów w zależności od miejsca zamieszkania. Oprócz tego istnieje możliwość zgłoszenia zadania ogólnomiejskiego do wartości 200 tysięcy zł.
Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom Gminy Myślenice decydować na co wydać pieniądze z miejskiego budżetu. Każdy, kto skończył 16 lat i jest mieszkańcem gminy, może zgłosić swój projekt zbierając listę poparcia z dwudziestoma podpisami. Szczególnie polecamy składanie wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy internetowej www.bo.myslenice.pl. Korzystając z elektronicznego formularza można rozpocząć pisanie projektu i w każdej chwili zapisze się jako wersja robocza, którą można dowolnie zmieniać lub uzupełniać do ostatniego dnia składania wniosków. W wersji papierowej po złożeniu projektu na Dziennik Podawczy już nie można wprowadzać zmian, natomiast wersja elektroniczna aż do 28 czerwca daje taką możliwość – tłumaczy Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji, który koordynuje Budżet Obywatelski w Gminie Myślenice.
Regulamin Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice oraz formularze wniosków można znaleźć na stronach internetowych myslenice.pl oraz bo.myslenice.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Wydziałem Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, ul. Rynek 8/9, pok. nr 12 – telefon: 12 639 23 08, 12 639 23 09

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.