Zmiany we Wszystkich Świętych

Przeczytało: 136

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa Urząd Miasta i Gminy Myślenice zrezygnował z organizacji bezpłatnego autobusu w okresie Wszystkich Świętych. Burmistrz Jarosław Szlachetka apeluje ponadto o rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie, by ograniczyć do minimum możliwość transmisji koronawirusa wśród mieszkańców.

Święto zmarłych jest szczególnie ważne dla wszystkich z nas, jednak w związku z drugą falą epidemii i lawinowym wzrostem zachorowań na naszym terenie, apeluję o ograniczenie wizyt na cmentarzach, rozkładając je możliwie na dni zarówno poprzedzające Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, jak również po wspomnianych świętach. Odpowiedzialne podejście nas wszystkich oraz stosowanie się do zasad wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia pozwoli chronić nasze zdrowie oraz zdrowie innych mieszkańców – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Jednocześnie informujemy, iż w okresie Wszystkich Świętych wystąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu samochodowego w okolicach cmentarza parafialnego przy kościele św. Jakuba na Stradomiu. Najważniejsze zmiany obejmą ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bergela i okolice parkingów. W tym roku nie będzie zorganizowany autobus miejski z uwagi na ograniczenie rozpowszechniania się koronawirusa.

Od 31 października do wieczora 2 listopada ulica Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na drogę przebiegającą przy położonym po obu jej stronach cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jakuba na Stradomiu od strony „Zakopianki” i ulicy Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięty. Dojazd na wspomniany cmentarz będzie możliwy wyłącznie z centrum miasta: ulic Jagiełły i Niepodległości.

Od strony ul. Bergela ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, dlatego służby zalecają korzystanie z osiedlowego parkingu nad basenem przy ul. Solidarności. W tym czasie zabronione będzie również parkowanie przy lewej (patrząc od strony Myślenic) krawędzi jezdni wzdłuż chodnika w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Sienkiewicza (droga w kierunku Polanki).

Zmiany w organizacji ruchu mogą wystąpić także w pobliżu pozostałych nekropolii na terenie Gminy Myślenice. Prosimy o stosowanie się do znaków oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Stosujmy zasady DDMA – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka, aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.

foto: archiwum