czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Głosy policzone, 7 967 mieszkańców zagłosowało w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Najlepszy wynik w projektach ogólnomiejskich uzyskało „Oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu” i zostanie zrealizowane w 2022 roku. Poznaliśmy również wyniki w głosowaniu mieszkańców na zadania sołeckie i okręgowe.

Dziękuję mieszkańcom za tak liczny udział w Budżecie Obywatelskim, bo to dzięki Waszemu zaangażowaniu milion złotych z miejskich środków zainwestujemy na realizację wybranych przez Was projektów. Mam nadzieję, że z roku na rok mieszkańcy będą coraz bardziej zaangażowani i coraz bardziej pomysłowi w kwestii zagospodarowania środków, jakie Gmina Myślenice przeznacza na Budżet Obywatelski – mówił podczas ogłoszenia wyników Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie 2 545 mieszkańców zagłosowało na „Oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu”, wyprzedzając projekt Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z myślenickimi OSP Dolne Przedmieście oraz Górne Przedmieście, który miał w planie wyposażenie w sprzęt ratowniczy wyżej wymienione jednostki. Trzecie miejsce zajęła tężnia solankowa, której budowę na Zarabiu poparły 1332 osoby, a co ciekawe zdecydowanie najwięcej głosów ten projekt uzyskał w głosowaniu elektronicznym.

W dwóch okręgach miejskich ze zdecydowaną przewagą wygrały zadania „Inwestując w Dzieci – Inwestujesz w Siebie – etap II” oraz „Orzeł Park – rozbudowa placu zabaw na Dolnym Przedmieściu”. Projekt z pierwszego okręgu pozwoli na modernizację i wyposażenie przedszkola na Górnym Przedmieściu, natomiast projekt z drugiej części miasta przeznaczy kwotę 174 150 zł na modernizację placu zabaw przy stadionie Orła Myślenice. Na terenach wiejskich najbardziej zaangażowani byli mieszkańcy Zasani, których ponad 45% zagłosowało na projekt wyposażenia przedszkola.

Łącznie mieszkańcy oddali wspomniane 7 967 głosów, co stanowi 20,52% spośród mieszkańców uprawnionych do głosowania w Budżecie Obywatelskim. Najbardziej zacięta była rywalizacja w projektach ogólnomiejskich, natomiast również w wybór zadań okręgowych i sołeckich zaangażowało się sporo mieszkańców. Wybór mieszkańców padł na realizację 19 zadań, w Borzęcie zostaną zrealizowane dwa projekty do wyczerpania puli środków, natomiast w pozostałych okręgach lub sołectwach wygrało jedno zadanie z wyjątkiem Jawornika i Chełmu, gdzie nie uzyskano wymaganego 15% poparcia dla zgłoszonych zadań – dodał Marek Pajka, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Współpracy Sportu i Kultury.

Pełna lista projektów skierowanych do realizacji przez Gminę Myślenice w roku 2022 została opublikowana na stronie www.bo.myslenice.pl

foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.