piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Żółte autobusy tylko do końca września

Informacja prasowa UMiG Myślenice
W związku z niespodziewanym zamknięciem komunikacji autobusowej M1 gmina Myślenice przeprowadziła rozmowy z właścicielem żółtych autobusów o powodach tej decyzji. Prezes spółki oświadczył, że jego decyzja nie jest podyktowana względami finansowymi tylko osobistymi i że „żadne pieniądze nie są w stanie zmienić jego decyzji”. O sprawie zakończenia działalności przewoźnika na trasie Myślenice – Kraków, burmistrz Miasta i Gminy Jarosław Szlachetka poinformował w sobotę Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę. Wicemarszałek, zadeklarował pomoc i możliwość zaangażowania w utrzymanie części połączeń poprzez swojego przewoźnika tj. Kolei Małopolskich. O szczegółach dowiadujemy się z dzisiejszej konferencji.
Prowadzimy również rozmowy z prywatnymi przewoźnikami o przejęciu linii i kontynuowaniu połączeń na obecnym poziomie po spółce „Małopolska PKS”. Wszystkich tych którzy próbują zbić kapitał polityczny czy też pozorują pewne działania w tej kryzysowej dla nas wszystkich sytuacji proszę o to, aby nie przeszkadzali bo na pomoc z ich strony już od dawna nie liczę. O wszelkich nowych ustaleniach w tej sprawie będę Państwa na bieżąco informował – napisał na swoim profilu burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka
Wszyscy dotychczas korzystający z linii są zaskoczeni decyzją przewoźnika „Małopolska PKS” dotyczącej likwidacji z końcem września linii M1 Kraków – Myślenice. Tym bardziej, że w związku z przeprowadzanymi testami nowych autobusów nie pojawiły się żadne sygnały od właściciela o jakichkolwiek problemach.
Miasto i Gmina jest odpowiedzialna za organizację transportu publicznego tylko na terenie gminy, dlatego osoby koordynujące komunikację miasta zrobią wszystko co tylko możliwe prawnie i finansowo aby utrzymać połączenia na tej trasie i w podobnym standardzie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.