piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zostań wolontariuszem

Ruszyły zapisy na międzynarodowy wolontariat

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2022 rozpoczynają nabór dla wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej edycji Festiwalu. Organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych od 16 roku życia.

Jeśli jesteś gotowy na przygodę życia, a swój wakacyjny czas chcesz poświęć na zawieranie nowych znajomości, zdobywanie doświadczeń i dobrą zabawę dołącz do jednego z najważniejszych festiwali folkloru. Festiwal startuje 11 lipca a kończy się 20. Wolontariusze powinni jednak pamiętać o dyspozycyjności przed i po rozpoczęciu Festiwalu. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są do 13 czerwca 2022.

Łączy nas wolność

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to wydarzenie które już od pierwszej edycji zaznaczyło swoje mocne miejsce na kulturalnej mapie Małopolski. Dzięki powierzeniu organizacji wydarzenie w ręce młodych ludzi z całego regionu Festiwal jest wydarzeniem odpowiadającym m.in. na oczekiwania młodzieży w kontekście zainteresowania kulturą etniczną – w tym zwłaszcza muzyką etno i tańcem ludowym. Przez 10 dni wolontariusze uczestniczą we wszystkich pracach – zarówno organizacyjnych w miejscu pobytowym, koncepcyjnych przy opracowaniu programu, jak również pilotując i obsługując zagraniczne grupy. Program Festiwalu bogaty jest w wydarzenia traktujące folklor jako inspirację współczesnej muzyki, tańca, sztuk plastycznych czy kinematografii. Nowoczesny rys i wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych jest jednak sposobem prezentacji folkloru, a nie jego wyłącznej modyfikacji czy przetwarzania.

6 zagranicznych gości i trzy muzyczne gwiazdy

Wśród tegorocznych gości Festiwalu nie zabraknie prawdziwych perełek. Do Małopolski przyjadą zespoły folklorystyczne m.in. z Meksyku, Palestyny czy Rumunii. Ponad 180 tancerzy i muzyków, którzy na czas trwania Festiwalu zamienią Myślenice w prawdziwą międzykulturową stolicę Małopolski. Uzupełnieniem pokazów tanecznych będą m.in. koncerty polskich gwiazd muzyki etno, pokazy kina plenerowego, warsztaty taneczne, koncerty muzyki świata, warsztaty rękodzieła i wiele, wiele więcej. Wszystko to w sprawnych rękach wolontariuszy 8. Edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Tegoroczna edycja będzie dedykowana kulturze i twórcom ukraińskim. Będziemy chcieli zaakcentować naszą solidarność także z tymi grupami z Ukrainy, które były u nas na festiwalu. Ponadto program będzie związany z obchodami 680llecia lokacji Myślenic – wyjaśnia Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu.

Wolontariat dla każdego

Żeby zostać wolontariuszem Małopolskich Spotkań z Folklorem wystarczy mieć ukończone 16 lat, czas który można poświęć na współpracę, a przede wszystkim ochotę na wielką przygodę życia. Jak podkreślają organizatorzy, to jak wolontariusze wykorzystają swoją szansę na Festiwalu w całości zależy od nich samych. Jedni dzięki nawiązanym przyjaźnią podróżują do Meksyku, Brazylii czy Pakistanu. Inn podnoszą swoje językowe umiejętności, jeszcze inni mają wspaniałe dwa tygodnie wakacji w międzynarodowym towarzystwie. Każdy jednak ma swój własny wkład w coś więcej niż tylko w organizację. To coś to budowanie pozytywnego wizerunku polski w środowisku międzynarodowym.

Szczegółowe kryteria i ankieta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.