poniedziałek, 26 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Żywność dla potrzebujących

Po raz kolejny wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” w Myślenicach przeprowadzili dwudniową, przedświąteczną zbiórkę żywności w myślenickich sklepach i marketach. Zebrana żywność przekazywana będzie do czerwca osobom ubogim i potrzebującym.

W akcji udział wzięło ponad trzystu(!) wolontariuszy, w przeważającej większości młodzieży ze szkół myślenickich i okolicznych. Sztab akcji, jak zwykle, znajdował się w budynku „Betanii” przy ulicy 3 Maja. Tam właśnie zebrana w sklepach żywność była przywożona i umieszczana w specjalnym magazynie. – Tradycyjnie już najwięcej zebraliśmy cukru, makaronów i mąki, ale sporo jest także różnego rodzaju konserw, trochę słodyczy, trochę produktów o krótkim terminie spożycia – powiedziała nam Barbara Kalinowska, mieszkanka Myślenic, jedna z kilku koordynatorek akcji, wieloletnia członkini Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” w Myślenicach. – Te ostatnie dołączymy za tydzień do zebranej przed kościołem parafialnym pw. Narodzenia NMP „święconki”, reszta rozdawana będzie sukcesywnie do czerwca, do kolejnej zbiórki żywności.

Żywność zbierana była w następujących sklepach i supermarketach: Jan, Biedronka, Tesco, Intermarsche, Kurdesz, Pokusa, Widmo, Hit Pol, Lewiatan, Trio, Łypik, Euro, Jedynka, Wielki Kredens, Stop Market oraz w dwóch sklepach przy ulicy Szpitalnej (zieleniak) oraz przy ulicy Reja.

Wygląda na to, że ilość zebranej żywności będzie taka, jak podczas wielu poprzednich akcji czyli w okolicach czterech ton – powiedziała Barbara Kalinowska.

Społeczność Myślenic przyzwyczaiła się już do zbiórek żywności i chętnie w nich uczestniczy wspomagając potrzebujących.

Foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.