niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

36 Festival Folklorico de Los Pueblos del Mundo de Extramadura z udziałem ZPiT Dobczyce

informacja prasowa

30 lipca 2023 roku Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” wyruszył do słonecznej Hiszpanii, aby reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowego festiwalu folklorystycznego. Wyjazd został poprzedzony pięciodniowym zgrupowaniem, w trakcie którego tancerze, grupa chóralna oraz muzycy szlifowali repertuar taneczny, muzyczny i wokalny, pod czujnym okiem instruktorów.

W czasie wielogodzinnej podróży autokarem do Hiszpanii, grupa reprezentacyjna z Polski, zatrzymała się na krótki odpoczynek we francuskiej miejscowości Sète. Podczas kilkugodzinnej przerwy, członkowie ZPiT mogli zrelaksować się na plaży, popływać w morzu, obejrzeć panoramę miasta rozciągającą się z punktu widokowego czy spróbować specjałów lokalnej kuchni, a przede wszystkim odpocząć przed dalszą drogą.

Pierwszy koncert podczas Festiwalu, polska grupa zatańczyła w niewielkim, urokliwym miasteczku Valencia del Mombuey (prowincja Bajadoz, Extramadura), przy akompaniamencie żywiołowej kapeli ZPiT. Koncert adresowany był do mieszkańców miasta. Po występie gospodarze ugościli artystów z Polski hiszpańskimi specjałami.

3 sierpnia, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” wziął udział w Koncercie inaugurującym 36 Festival Folklorico de Los Pueblos del Mundo de Extramadura zorganizowanym w mieście Merida. Zespół zaprezentował się w tradycyjnej paradzie ulicami miasta, a także wystąpił na scenie, obok znakomitych zespołów z Bośni, Argentyny, Gruzji, Meksyku, Ekwadoru, Peru, Uzbekistanu i oczywiście z Hiszpanii.

To ogromne wyróżnienie, dla dobczyckiej grupy, że może reprezentować Gminę i Miasto Dobczyce, Małopolskę oraz nasz kraj w tym niezwykłym wydarzeniu.

Festival Folklorico de Los Pueblos del Mundo de Extramadura trwa. Barwne relacje ZPiT z Festiwalu, można śledzić na fanpage’u https://www.facebook.com/zpitdobczyce

Wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i ogromne wsparcie instytucji i osób prywatnych, którym Stowarzyszenie Wspierania Kultury Charstek oraz Zespół Pieśni i Tańca serdecznie dziękują!

Partnerem Przedsięwzięcia jest Małopolska, zadanie publiczne jest finansowane ze środków Gminy Dobczyce.. Dziękujemy za wsparcie: Witoldowi Kozłowskiemu, Robertowi Bylicy oraz Stanisławowi Bisztydze – radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Foto: archwium ZPiT „Dobczyce”

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.