Shadow

Myśleniccy karatecy z medalami

informacja prasowa

Zawodnicy Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” odnieśli kolejne sukcesy.

Podczas drugiej edycji turnieju IKO Calisia Cup 2024, który odbył się w sobotę, 12 października 2024 roku w Kaliszu. W zawodach udział wzięło 290 zawodników z 25 klubów z Polski i Czech. Reprezentacja naszej akademii liczyła 17 karateków, którzy zdobyli łącznie 14 medali, co pozwoliło nam zająć 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W walkach kumite nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom. Złote medale wywalczyli: Maciek Szmit (14-15 lat-75 kg), Mikołaj Śliwa (14-15 lat,-65 kg), Aleksandra Wieliczko (12-13 lat, +50 kg), Nela Żaba (10-11 lat, -30 kg) oraz Kuba Sidor (6-7 lat, -25 kg). Srebrne medale zdobyły Julia Wielgus (16-17 lat, -65 kg) i Liliana Sidor (10-11 lat, -35 kg). Brązowe krążki trafiły do Szymona Maksimowskiego (14-15 lat, +75 kg), Niny Szczerbaniuk (10-11 lat, +40 kg), Bartłomieja Niepsuja (8-9 lat, -30 kg) oraz Dawida Hajduka (12-13 lat, +55 kg).

W konkurencji kata, złote medale zdobyli Liliana Sidor (10-11 lat, dziewczęta) i Kuba Sidor (6-7 lat, chłopcy), a brązowy medal przypadł Amelii Makselon (12-13 lat, dziewczęta). Warto również wspomnieć o bardzo dobrych występach Aleksandry Wieliczko, Izabeli Per, Neli Żaby i Bartłomieja Niepsuja, którzy zajęli miejsca tuż za podium w rundach finałowych.

Myślenice reprezentowali również: Tymoteusz Hujdus, Weronika Per, Karol Paszcz i Miłosz Buksiak, którzy mimo że nie stanęli na podium, pokazali niesamowitą determinację i ducha walki.

Szczególne podziękowania należą się trenerom i sekundantom: sensei Marcinowi Sturgulewskiemu, sensei Iwonie Maksimowskiej, senpai Michałowi Sidorowi oraz senpai Dariuszowi Żabie, którzy wspierali zawodników i zorganizowali transport na turniej. W roli sędziego akademię reprezentował sensei Jan Waniewski.

Akademia jest również wdzięczna swoim sponsorom: AACAR, Petmex, SIDI S.C., Miasto i Gmina Myślenice, Małopolska, Great Marketing oraz AS Consulting, którzy ją nieustannie wspierają.

Zawodnicy „Byakko” odnieśli także sukces podczas prestiżowego turnieju IKO Upper Silesia Cup 2024, który odbył się w Siemianowicach Śląskich. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 26 klubów z Polski, Austrii oraz Czech. Naszą Akademię reprezentowało 42 karateków, którzy zdobyli 7 złotych, 3 srebrne oraz 18 brązowych medali. Dzięki doskonałym występom naszych zawodników uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki w konkurencji kumite (walki kontaktowe) przedstawiają się następująco: złote medale zdobyli Mieszko Fąfara, Nikola Dzidek, Amelia Jania, Wojtek Swachta, Bartłomiej Niepsuj oraz Antonii Kęsek. Srebrne medale wywalczyli Piotr Piechnik, Karolina Łapa i Aleksandra Kęsek, a brązowe medale zdobyli Szymon Maksimowski, Dawid Burkat, Dawid Hajduk, Kacper Jania, Miłosz Buksiak, Karol Motyka, Nina Szczerbaniuk, Gabriela Filipowicz, Eliza Swachta, Nela Żaba, Szymon Graliński, Kajetan Szlachetka, Jan Boczarski, Wiktor Walczak i Kuba Sidor.

Wyniki w konkurencji kata (układy techniczne): Wojtek Swachta zdobył złoty medal, a brązowe medale przypadły Mieszkowi Fąfarze, Neli Żabie i Kajetanowi Szlachetce. Liliana Sidor i Miłosz Pilch zajęli 5. miejsca, Amelia Makselon uplasowała się na 6. miejscu, Izabela Per na 7., a Karolina Łapa na 8. miejscu.

Ponadto godnie reprezentowali nas także Bartek Swachta, Kacper Filipowicz, Patryk Brytańczyk, Maria Bzdek, Basia Kozyra, Tytus Boczarski, Jakub Motyka, Tomek Mazgaj, Maja Motyka, Ala Miśko oraz Ola Wieliczko.

Sukces zawodników „Byakko” nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów i partnerów: AACAR (Sponsor strategiczny), Petmex (Partner Myślenickiej Akademii Karate Byakko), Miasto i Gmina Myślenice, Małopolska, Fight Fit Academy, SIDI S.C., KPLA Kasolik, Pawlus – Łapa adwokacka spółka partnerska, Great Marketing oraz AS Consulting.