poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, powracają na asfalty

Po dwóch szutrowych rundach 55 załóg Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powróci do ścigania na asfaltowej nawierzchni podczas startu w Rajdzie Nadwiślańskim. Już w ten weekend sprawdzimy jak poradzi sobie na niej również Kacper Wróblewski i Kuba Wróbel – załoga ORLEN Team, w swojej Skodzie Fabii Rally2 evo. Bazą imprezy ponownie będą Puławy, a jej formuła została skrócona do jednego dnia. Zawodnicy w sprinterski sposób będą mieli do pokonania 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 119,02 kilometrów.

Rajd Nadwiślański znany jest ze swoich specyficznych odcinków. Z pozoru łatwe trasy o dużej liczbie prostych fragmentów, niejednokrotnie zaskoczyły zawodników swoją charakterystyczną dla tych okolic nawierzchnią.

– Po dwóch latach przerwy wracamy do Puław. Wystartujemy w rajdzie, który wyjątkowo lubię, jednak nie za konfigurację tras, ale właśnie za specyfikę lubelskich asfaltów. Odcinki w okolicach Kazimierza Dolnego należą chyba do najbardziej śliskich w całej Polsce, i jest to bardzo fajne. Wbrew pozorom prosty rajd okazuje się nad wyraz trudny i bardzo podstępny. Każde hamowanie, w każdym zakręcie jest zupełnie inne. I właśnie ta zmienna przyczepność jest bardzo intrygująca i ciekawa w tej imprezie. Jeśli chodzi o sam start to chcemy wykonać dobrą robotę i walczyć o porządne punkty. W czwartek odbyliśmy jeden dzień testowy, co powinno nam wystarczyć, żeby szybko poczuć się dobrze na 18-calowych slickach. Zapraszam wszystkich do kibicowania, szczególnie, że jak sam organizator napisał, odcinki specjalne nie będą zamknięte dla kibiców. To chyba jedna z najlepszych wiadomości dla nas. Trzymajcie kciuki! – mówi Kacper Wróblewski.

– Przed nami trzecie już runda mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański, którym wracamy na stałe na nawierzchnię asfaltową. Wszystkie znaki na niebie wskazują na możliwe opady deszczu w ten weekend, co przy lubelskich odcinkach specjalnych oznacza jedno – będzie się działo! Do rajdu zgłosiło się 55 załóg, w tym 15 w samochodach kategorii Rally2. Dla nas to super wiadomość, bo po raz kolejny będziemy mieli się z kim ścigać. Do zobaczenia na oesach! – podsumował Kuba Wróbel, myślenicki pilot Kacpra Wróblewskiego.

Wyniki Rajdu Nadwiślańskiego poznamy w sobotę, po godzinie 17:00. Zakończenie rajdu zaplanowano na 18:35 przed Urzędem Miejskim w Puławach.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.