czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, wracają na odcinki RSMP

INFORMACJA PRASOWA, 7 lipca 2022

W najbliższy weekend załoga Kacper Wróblewski oraz Jakub Wróbel – ORLEN Team, powrócą na odcinki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po ponad miesięcznej przerwie rajdowy duet wystartuje na Litwie w Rajdzie Zemaitija, trzeciej rundzie polskiego czempionatu. Nowością podczas tegorocznej imprezy będą dwa nocne odcinki, które wystartują dopiero po godzinie 22:00 czasu polskiego.

Koniec przerwy! Po absencji na Rajdzie Polski wracamy do rywalizacji w RSMP. Czasu trochę minęło, chyba jednak nie na tyle, żebyśmy zapomnieli, jak się jeździ. Przyjechaliśmy na Litwę w dobrych nastrojach, ale ze świadomością, że konkurencja jest minimum 200 kilometrów oesowych na szutrze przed nami. To bardzo dużo. Mamy jednak swój cel i swoje założenia. Chcemy przywieźć porządne punkty i tego będziemy się trzymać! Na pewno trudnością i nie lada wyzwaniem będą dla nas te dwa oesy po zmroku. Rajd Zemaitija jest również dość specyficzny pod kątem harmonogramu. Jest to dość kompaktowa i intensywna impreza. Co ciekawe większość odcinków przejedziemy tylko raz. W Polsce zazwyczaj ścigamy się na tych samych próbach dwu- albo nawet trzykrotnie. Dlatego opis będzie tu jeszcze bardziej istotny. Trzymajcie za nas kciuki, a my damy z siebie wszystko, by jak najlepszy wynik był na mecie. Razem z naszymi partnerami: PKN ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Racing Shop, Ecumaster oraz TOPP-CARS Rally Team zapraszamy was od piątku na kolejne szutrowe widowisko. – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Rajd Zemitija kończy szutrową część sezonu w RSMP. Jesteśmy bardzo ciekawi tego, co się tu wydarzy. Harmonogram jest dość napięty, a odcinki dość sprinterskie. Pierwszy dzień to próby o długości od 2 do 6 kilometrów. Z kolei w sobotę mamy już nieco dłuższe oesy, jednak nie przekraczające 14,5 kilometra. Każdy przejeżdżamy praktycznie tylko raz. Nie pomaga też fakt, że organizator wpuszcza tutaj załogi na odcinek co minutę, a nie dwie – jak ma to miejsce w przypadku pierwszej 15-stki u nas na szutrowych rundach w Polsce. W zeszłym roku powodowało to pewien problem z widocznością w związku z wolno opadającym kurzem. Mamy nadzieję, że pogoda będzie na tyle sprzyjać, że tym razem nie zaburzy to widoczności. Do zobaczenia tu na miejscu, bądź przez ekranami monitorów. podsumowuje Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd Zemaitija to już ostatnia szutrowa runda mistrzostw Polski w tym sezonie. Rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 czasu polskiego. Pierwszego dnia załogi mają do pokonania 6 prób o łącznej długości 29,08 kilometrów oesowych. Drugi dzień to kolejne 8 odcinków i 84,62 kilometrów jechanych rajdowym tempem. W sobotę po godzinie 17:00 poznamy zwycięzców imprezy.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Racing Shop, Ecumaster oraz TOPP-CARS Rally Team.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.