Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, z jedynką w Świdnicy

Przeczytało: 340

INFORMACJA PRASOWA, 21 kwietnia 2022

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – triumfatorzy zeszłorocznej edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE, w jego jubileuszowej 50. odsłonie, przykleją numer 1 na swoje auto. Tym samym w ten weekend rozpocznie się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń widnieją 64 załogi, z czego 14 w najmocniejszej klasie 2, gdzie ściga się duet Wróblewski/Wróbel, niezmiennie wierny swojej rajdowej broni – Skodzie Fabii Rally2 evo.

Przed nami pierwszy rajd sezonu po zimowej przerwie, która muszę przyznać, minęła wyjątkowo dość szybko. Może to również wynika z faktu, że dawno nie zaczynaliśmy sezonu w kwietniu. Chyba ostatni raz miało to miejsce w 2018 r. Na pewno do Świdnicy przyjeżdżamy pełni energii i mam nadzieję dobrze przygotowani. Niemniej jednak początek sezonu niesie za sobą sporo niewiadomych. Zobaczymy jak będzie się prezentował nowy układ sił, bo patrząc na listę zgłoszeń, to nasza konkurencja trochę się zmieniła. Fajne jest też to, że dalej jest spora, dzięki czemu kibice mogą liczyć na duże widowisko. Ja starałem się wykorzystać zimę na dobry trening plus przed rajdem zaliczyliśmy dwa dni testów. Auto prezentuje się świetnie, jeździ jeszcze lepiej i myślę, że zrobiliśmy, co mogliśmy, by być jak najlepiej przygotowanymi do zawodów. Na co to wystarczy? Przekonamy się już w niedzielę po południu. Trzymajcie kciuki i mam nadzieję, że do zobaczenia w Świdnicy!– tłumaczy Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

– Jeszcze nigdy nie rozpoczynałem sezonu mistrzostw Polski z jedynką na rajdówce. To taka niby mała rzecz, ale strasznie mocno cieszy! Super, że „Świdnica”, czyli rajdowy klasyk, otwiera sezon w krajowym czempionacie. Jeśli chodzi o trasę rajdu, to nie zabrakło kultowych walimskich patelni czy też odcinka Kamionki, które są dość dobrze wszystkim znane. Dlatego do rajdu podchodzimy z dużą pokorą. To pierwszy start w tym roku, a dla nas, jak zawsze, najważniejsza będzie meta i zdobycie jak największej liczby punktów – mówi Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

50. Rajd Świdnicki-KRAUSE rozpocznie się w sobotę na OSiR w Świdnicy. Po ceremonii startu zawodnicy zainaugurują ściganie od odcinka miejskiego Świdnica 1 – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego (2,75 km), a następnie ruszą na dwa oesy Świdnica – Zagórze Śl.-Puchar Dziećmorowic (17,10 km) oraz Walim-Rościszów (8,85 km). Pierwszy dzień rajdu zakończy jechany ponownie oes miejski. Drugiego dnia kierowcy rywalizujący w RSMP trzykrotnie przejadą dwa odcinki specjalne Ludwikowice-Kamionki (14,10 km), klasyka Rościszów-Walim (8,45 km) oraz Zagórze – Świdnica (21,30 km). Łącznie rajdowe duety czeka 119,15 km ścigania.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Racing Shop, Ecumaster oraz TOPP-CARS Rally Team.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

foto:archiwum