czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel po Rajdzie Żemaitija

Dwudniowa rywalizacja w Rajdzie Žemaitija, będącym pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegła końca. Reprezentanci ORLEN Team – Kacper Wróblewski wraz z myślenickim pilotem Jakubem Wróblem, po blisko sześciomiesięcznej przerwie już od pierwszych odcinków rajdu prezentowali solidne tempo plasując się w czołówce krajowego championatu. Ostatecznie ukończyli rajd na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski, zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji cyklu RSMP.

– Za nami rajd pełen wzlotów i upadków, pełen nietypowych scenariuszy. Rywalizacja w rajdzie rozpoczęła się w piątek odcinkiem miejskim o asfaltowej charakterystyce, pokonywanym na szutrowej oponie. Zakończyliśmy dzień na 4 miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski, ze stratą 2 sekund do lidera -– mówi Kacper Wróblewski.

W sobotę organizator przygotował dla zawodników jedenaście odcinków specjalnych na szutrowej nawierzchni o łącznej długości ponad 100 kilometrów oesowych. – Naszym założeniem od pierwszych metrów była walka o czołówkę mistrzostw Polski i utrzymanie tej pozycji. Z każdym kolejnym odcinkiem sukcesywnie zwiększaliśmy tempo i coraz lepiej zgrywaliśmy się z Kubą. Mieliśmy stosunkowo małą ilość kilometrów pokonanych na szutrze przed sezonem, mimo tego utrzymywaliśmy konkurencyjne tempo i różnice między czołową piątką były niewielkie – co mnie niezmiernie cieszy. Ostatnie odcinki rajdu stały dla nas pod znakiem walki o top 3 w RSMP. Niestety na ostatniej pętli mieliśmy nietypowa sytuacje i dogoniliśmy załogę, która wypadła z trasy. W konsekwencji musieliśmy poradzić sobie z masą kurzu od dwóch załóg przed nami – podobna sytuacja miała miejsce na ostatnim odcinku. Finalnie zakończyliśmy Rajd Zemaitija zbierając mocne punkty za 4 miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (dwie poprzedzające załogi nie startują w cyklu). Jesteśmy zadowoleni ze swojego rezultatu, zrobiliśmy dobrą robotę przed ORLEN 77. Rajdem Polski -– zakończył Kacper Wróblewski.

Tegoroczny sezon dość nietypowo rozpoczynają dwie rundy szutrowe. Za niespełna dwa tygodnie zawodnicy ORLEN Team będą rywalizowali w ORLEN 77. Rajdzie Polski, stanowiącym drugą rundę Mistrzostw Polski oraz pierwszą rundę Mistrzostw Europy.– Za nami Rajd Žemaitija, który miał dosłownie wszystko. Bardzo nam brakowało emocji rajdowych, ale nie spodziewałem się, że będziemy mieć ich aż tyle z pierwszym rajdem sezonu. Cieszę się, że z każdym odcinkiem łapaliśmy lepszy feeling i zgranie w aucie. Co nie mniej ważne, zakończyliśmy rajd z wysokim dorobkiem punktowym. Miło było ponownie zobaczyć tłumy kibiców przy trasach i na serwisie, mamy nadzieję, że podobnie będzie na następnej rundzie RSMP, podczas flagowej imprezy naszego sponsora PKN ORLEN – zakończył Jakub Wróbel.

Partnerami duetu Wróblewski i Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.