czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel przed ostatnią rundą RSMP rozgrywaną w Polsce

Już jutro, 2 października rozpocznie się 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE – 6. i zarazem przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście startowej nie zabrakło załogi Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, którą czekają dwa dni ścigania i 108,8 km oesowych. Jej rajdową bronią jak zawsze będzie Skoda Fabia Rally2 EVO.

Rajd Świdnicki-KRAUSE to jedna z moich ulubionych imprez – klasyk klasyków. W końcu kto nie zna słynnych walimskich patelni z widowiskowymi zakrętami? Z powodu pandemii rajd został przeniesiony z kwietnia na październik, więc możemy spodziewać się zmiennych warunków pogodowych. W czwartek odbyliśmy testy, ustawiliśmy auto i mogę spokojnie powiedzieć, że jesteśmy dobrze przygotowani. Nie ukrywam też, że na tym rajdzie mam małe rachunki do wyrównania, bo w zeszłym roku byliśmy o włos od podium. Stąd apetyt na zdobycie dużej liczby punktów mamy z Kubą ogromny. Jest to też dla nas bardzo ważne, bo do końca sezonu pozostały tylko dwa rajdy i mamy realną szansę na podium w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Zapraszam wszystkich do Świdnicy, szczególnie, że będzie to ostatnia runda RMSP rozgrywana w Polsce – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do nadchodzącego weekendu. Będzie to dla mnie 160 start, więc nie ukrywam, że fajnie byłoby go uczcić na podium w Świdnicy. Oby jesienna aura nam sprzyjała. Trzymajcie za nas kciuki! – dodaje Kuba Wróbel, myślenicki pilot Kacpra Wróblewskiego.

W zawodach z bazą w Świdnicy weźmie udział 57 załóg, w tym 13 w najmocniejszej klasie, w której rywalizuje załoga ORLEN Team. Ceremonia startu rajdu będzie miała miejsce w sobotę na stadionie OSiR od godziny 14:30. Następnie zawodnicy zmierzą się z 3 odcinkami, w tym dwoma miejskimi w Świdnicy. Na niedzielę zaplanowano 6 oesów. Zwycięzcę rajdu poznamy po godzinie 14:30.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Więcej na:

https://www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver

https://www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.