sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w decydującym starciu

W dniach 17-18 października rozegrany zostanie Rajd Koszyc – ostatnia w tym sezonie impreza w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O tytuł w polskim czempionacie powalczy załoga Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, która po triumfie w Rajdzie Świdnickim, zmierzy się ze 129 kilometrami odcinków specjalnych u naszych południowych sąsiadów. Rajdową bronią duetu niezmiennie pozostaje Skoda Fabia Rally 2 EVO.

Rajd Koszyc to będzie dla nas mega wyzwanie i cenna szkoła. Nigdy tutaj nie byłem, nawet w roli kibica. Stąd jest to też swojego rodzaju dla mnie pewną nowością, bo zazwyczaj każdy rajd RSMP znam choćby z „oglądarki”. Na szczęście w rajdówce nie jestem sam i po prawej stronie mam Kubę, który startował tu już nie raz. Powinno mi to pomóc szybciej odnaleźć się na tym terenie. Jaki mamy plan na weekend? Oczywiście chcemy walczyć, pojechać szybko i mam nadzieję, że przez te dwa tygodnie nie zapomnieliśmy feelingu ze Świdnicy. Niemniej jednak przed tym startem nie stawiamy sobie żadnych celów, bo być może ten spokój pozwoli nam na efektywną jazdę – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Zawodnicy zmierzą się z dziesięcioma odcinkami specjalnymi, rozgrywanymi na asfaltowej nawierzchni. W sobotę dzień rozpocznie się od przejazdów na odcinku testowym. Następnie po południu załogi przejadą dwukrotnie dwa oesy: Herľany i Bogora. Niedziela to 3 odcinki specjalne jechane dwukrotnie, w tym najdłuższa ponad 23 kilometrowa próba Jahodná.

47. Rajd Koszyc to mój dziewiętnasty start w rajdzie zaliczanym do mistrzostw Słowacji. To bardzo duży plus, ponieważ klasyczne oesy Bogota czy Herl’any, wykorzystywane również podczas innych rund, są mi bardzo dobrze znane. A ta znajomość i doświadczenie z tych prób, z pewnością pomogą nam w walce o jak najlepszy rezultat. Mocno ubolewamy z powodu decyzji o organizacji rajdu bez kibiców, dlatego trzymajcie za nas kciuki przed ekranami komputerów! – podsumował myślenicki Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Obecnie Kacper i Kuba zajmują 2. miejsce w klasie oraz 3. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. W niedzielę o godzinie 12:43 będzie miał miejsce ostatni odcinek specjalny rajdu – Ružín. Po nim poznamy zwycięzców oraz przyznane tytuły w polskim czempionacie.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, TOPP-CARS Rally Team oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.