wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici z medalami ME

informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin Myślenice

W tegorocznych Mistrzostwach Europy w sumo, które odbywały się w Renens (Szwajcaria) uczestniczyło dwóch zawodników KS Dalin, którzy wyjechali pod opieką trenera Wojciecha Grywalskiego. Byli to Jakub Korbas i Kacper Żelazny. Życiowy sukces osiągnął Kacper zdobywając trzy brązowe medale. Pierwszy medal wywalczył w swojej kategorii wagowej +85 kg, gdzie w półfinale uległ Bułgarowi Stanevovi Zdravko, a w walce o brązowy medal pokonał Polaka Jakuba Podleśnika. Kacper odniósł sukces również w kategorii Open. Podobnie jak w poprzedniej wadze w półfinale przegrał z zawodnikiem ukraińskim Vesevem Korylewem, a następnie wygrał walkę o brązowy medal z Estończykiem Hubertem Lippusem. Doceniając jego sukcesy indywidualne trener kadry narodowej wystawił Kacpra Żelaznego do reprezentacji w turnieju drużynowym. Również w tym turnieju Kacper wraz z kolegami wywalczył brązowy medal – trzeci do kolekcji. Niestety tym razem nie powiodło się ubiegłorocznemu medaliście Jakubowi Korbasowi, który walczył w kat. wagowej do 75 kg. W stawce 11 zawodników Kuba wygrał dwie walki, a w półfinale przegrał z Bułgarem Georgem Kitarovskim. W kolejnej walce o brązowy medal został pokonany przez zawodnika z Ukrainy Illię Lukianczuka. Ostatecznie Kuba wywalczył piąte miejsce.

Wyjeżdżając na zawody trenerzy po cichu liczyli na sukces, ponieważ zawodnicy Dalinu już w ubiegłym roku udowodnili, że można na nich polegać. Nie spodziewaliśmy się jednak, że to właśnie Kacper przywiezie wszystkie trzy medale. Jakub Korbas również miał szansę na obronę pozycji medalowej z ubiegłego roku, lecz zabrakło szczęścia podczas losowania. Trener Wojciech Grywalski bardzo chwalił obydwu zawodników za waleczność i godne reprezentowanie Polski podczas Mistrzostw Europy.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa podziękowania burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za dofinansowanie wyjazdu na ME w Sumo. Serdeczne podziękowania kierownictwo sekcji składa również wiernym sponsorom. Są to: Marta i Jan Sawiccy, Jarosław Bochenek, Stefan Hołuj, Stanisław Bisztyga i Ludwik Starzak. To właśnie im wszystkim zespół dedykuje sukces.

Głównym sponsorem KS Dalin jest PKN Orlen.

Foto: archiwum klubowe

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.