wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Myśleniccy sumici ze złotymi medalami

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w sumo rozgrywanych w Krakowie uczestniczyło 111 zawodników ze strefy B, która obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie i małopolskie.

KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Korbas w kat. wagowej do 70 kg i Kacper Żelazny w kat. + 70 kg. Nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony zdobywając dwa złote medale. Jakub Korbas wygrał pięć pojedynków, kolejno pokonując w eliminacjach Szymona Polewczyka z Brzegu Dolnego, Oskara Matuszka z Milicza i Przemysława Perełkę z Wrocławia. W półfinale wygrał z Sebastianem Erdmanem z Wrocławia, a w finale ponownie pokonał Oskara Matuszka, z którym spotkał się w eliminacjach. Kacper Żelazny również stoczył pięć walk, z tą różnicą, że jedną przegrał w grupie eliminacyjnej z Natanem Grykieniem z Milicza. Ponadto w eliminacjach wygrał jeszcze dwie walki z Piotrem Wierzbickim z Wrocławia i z Aleksem Kowalczykiem z Pieńska i awansował do półfinału, w którym pokonał Jana Fojtika z krakowskiej Bieżanowianki. W finale ponownie pokonał Aleksa Kowalczyka z Hutnika Pieńsk.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi tegorocznymi zawodami w tej grupie wiekowej ponieważ zdobyte punkty zaliczane są do Systemu Sportu Młodzieżowego. Pomimo najwyższej rangi osiągnięte wyniki nie zaliczają się do rankingu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy nadal utrzymują się na premiowanych awansem miejscach, a dzisiejszymi wynikami udowodnili, że są najlepsi.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen

foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.