czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Noworoczne derby Myślenic, piłkarski akcent na przywitanie 2022 roku!

informacja prasowa

1 stycznia 2022 roku o godzinie 13:00 odbędą się tradycyjne derby Myślenic, w których już po raz dwunasty zmierzą się piłkarze Dalinu Myślenice oraz Orła Myślenice. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią spółki Sport Myślenice, przy ul. Zdrojowej 9, a zebrani kibice będą mogli liczyć na darmowy bigos i grzaniec!

Organizatorem meczu jest Urząd Miasta i Gminy Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki oraz wsparciem Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice wraz z Kolegium Sędziów PPN Myślenice, które zapewni obsadę sędziowską dwunastych noworocznych derbów miasta.

Zapoczątkowane w 2010 roku spotkanie noworoczne myślenickich drużyn nie odbyło się tylko raz – bowiem na początku 2021 pandemiczne obostrzenia nie pozwalały na organizację towarzyskich zawodów sportowych. Obecna sytuacja pozwala na rozegranie meczów, a także udział kibiców do 250, zachowując bezpieczny dystans. Co istotne w limit nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

Noworoczne derby to już tradycja

Rok 2022 w Myślenicach znów rozpoczną cieszące się sporym zainteresowaniem piłkarskie emocje w spotkaniu Dalinu i Orła. Tę tradycję zapoczątkowano w 2010 roku, kiedy to wówczas III-ligowy Dalin mierzył się z A-klasowym Orłem.

Pierwszych sześć noworocznych meczów derbowych w historii kończyło się naprzemiennie albo wygraną Dalinu albo remisem. Potem przyszedł czas na dwie z rzędu wygrane Dalinu, 2:0 w 2016 oraz 1:0 w 2017 roku. Orzeł najmilsze wspomnienia ma z derbów w 2018 roku, kiedy to odniósł pierwsze zwycięstwo. Na bramki Krzysztofa Zająca, Kamila Czajkowskiego i Krzysztofa Pyzio odpowiedział Michał Górecki, a Orzeł ostatecznie wygrał z Dalinem 3:1. Łączny bilans dotychczasowych jedenastu meczów zdecydowanie lepiej wygląda po stronie Dalinu, IV-ligowcy wygrali siedem spotkań, a trzy kończyły się remisami. W ostatnich derbach przed dwoma laty to Dalin wygrał 3:0 po bramkach Szymona Burkata, Adriana Grzybka i Tomasza Pilcha.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.