poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Oświadczenie dotyczące basenu kąpielowego na Zarabiu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi i zmanipulowanymi informacjami oraz komentarzami dotyczących basenu kąpielowego na Zarabiu, Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach informuje, iż:

– Obowiązująca od 2014 – 2024 roku, wieloletnia umowa dzierżawy basenu kąpielowego i przyległego terenu, została wypowiedziana przez dzierżawcę oraz rozwiązana w następstwie zawartego porozumienia stron z dnia 02.05.2023 roku.

– Bezzwłocznie podjęte zostały poszukiwania nowego dzierżawcy oraz przeanalizowano możliwości uruchomienia kąpieliska na okres letni doraźnie, co jednak w tak krótkim czasie okazało się niemożliwe.

– Prowadzone są rozmowy w celu pozyskania nowego podmiotu, który poprowadzi kąpielisko ale również podejmie się modernizacji obiektu, gdyż do tej pory nie było to przedmiotem umowy dzierżawy.

– Ogromnym problemem jest dziś stan techniczny obiektu, wymagający generalnego remontu i modernizacji.

Podejmujemy starania, aby basen kąpielowy na Zarabiu został jak najszybciej otwarty ale przede wszystkim bezpiecznie służył mieszkańcom i turystom, w pasującym do obecnych czasów standardzie technicznym i wizerunkowym. Przykładem na przemyślane oraz odpowiedzialne działania w temacie rekreacji i wypoczynku jest obecnie prowadzona rozbudowa i modernizacja krytej pływalni, która jako inwestycja wykorzystywana cało rocznie, jest dla miasta i gminy priorytetowa.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.