sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Są rewelacją I ligi (badmintona)

W dniu 17 września 2022 r. w Zielonce koło Warszawy, Drużyna TKKF UKLEJNA Myślenice zadebiutowała w rozgrywkach I Ligi Badmintona Polskiego Związku Badmintona. Można powiedzieć, że był to wymarzony debiut. W pierwszym meczu TKKF zmierzył się z jednym z faworytów do awansu do Ekstraligi (najwyższej klasy rozgrywkowej) z drużyną WWL BADMINTON CLUB z Marek. Po bardzo zaciętym pojedynku drużyna z Myślenic wyszła zwycięsko wygrywając 4:3 i sprawiając nie lada sensację już na początku rozgrywek. W drugim meczu TKKF zmierzył się z zespołem z Olsztyna – RAKIETY OLSZTYN. I z tego pojedynku zwycięsko wyszli badmintoniści z Myślenic wygrywając 6:1.
Po pierwszej kolejce ligowej drużyna TKKF plasuje się na samej górze tabeli zajmując w niej aktualnie II miejsce. Rozgrywki potrwają do maja 2023 roku, występuje w nich 12 drużyn, a
przed myślenickim zespołem jeszcze minimum cztery zjazdy. Zespoły walczą o awans do Ekstraligi Badmintona.
W kwietniu to drużyna z Myślenic będzie gospodarzem przedostatniej kolejki ligowej – już teraz zapraszamy do licznego kibicowania, a sponsorów oraz partnerów medialnych do wsparcia tego wydarzenia. W pierwszej kolejce drużynę z Myślenic reprezentowali: Tomasz Proszek, Tomasz Matoga, Mateusz Pietruszka, Agata Kornacka, Dagmara Pękała, Julia Pajek (drużyna na naszym zdjęciu).
Foto: archiwum klubowe

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.